Sügisel selgub järgmise aasta maamaks

Omavalitsusjuhid Janno Randmaa (vasakult), Maris Jõgeva, Urmas Sukles ja Ingvar Saare.

Omavalitsusjuhid Janno Randmaa (vasakult), Maris Jõgeva, Urmas Sukles ja Ingvar Saare.

Hiljuti vastu võetud uue maamaksuseadusega Läänemaa kohalikud omavalitsused maksumäärasid tõstma ei torma, vaid ütlevad kui ühest suust, et hakkavad seda arutama augustis.

Juuni lõpus vastu võetud ja läinud nädalavahetusel välja kuulutatud seadusemuudatuse järgi võib kohalik omavalitsus järgmise aasta maamaksu määrad kehtestada senise 1. juuli asemel 1. oktoobriks. Seejuures on järgmisest aastast lubatud maksumäärad senisest poole kõrgemad: elamumaad ja maatulundusmaa õuemaa kõlvikut võis seni maksustada kuni 0,5protsendilise maksumääraga, kuid uuest aastast võib see olla kuni üks protsent. Muule maale, näiteks äri-, tootmis- ja transpordimaale võib järgmisest aastast kehtestada kaheprotsendilise maksumäära.

Kas ja millised maksumuudatused Läänemaa maaomanikke ees ootavad, ei ütle ühegi omavalitsuse juht välja, vaid kõik räägivad, et hakkavad seda arutama augustis, et võimalikud maksumuudatused jõuaksid septembri volikogu istungitele.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
17 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Elektrimolekul
15 päeva tagasi

Lugege mu huultelt – maksud ei tõuse!

Vedru
16 päeva tagasi

Jutt käib 100 eur/m2

Kes...
16 päeva tagasi

… Lääneranna viimadt volikogu istungit kuulas, see teab et üksjagu uue kooli maksumusest kompenseeritakse maamaksu tõusuga.

Vedru
17 päeva tagasi

Peame vist Venemaalt abi ja kaitset paluma Puurottide eest…😢😢😢

AVS
16 päeva tagasi
Reply to  Vedru

Üks Läänemaa 49-st tiblapartei valijast ka platsis, nagu näha.

Vedru
17 päeva tagasi

Varsti on eestlased kodutud oma kodumaal

nii on
17 päeva tagasi

kui nüüd maamaks tõuseb ja see kindlasti tõuseb , hakatakse omavalitsusi kiruma. Tegelikut on see Kallase valitsus, kes andist omavalitsustele maamaksu tõstmisel vabad käed……

Seda et
17 päeva tagasi
Reply to  nii on

Jah ja kui omavalitsuselt raha lähevad küsima linna vms korrastamiseks, siis nähvatakse sealtpoolt, et tõstke orjadel maamaksu, milles probleem!

huvitav
17 päeva tagasi

kellega seda arutama hakatakse, kus see tagatuba asub

Noor
17 päeva tagasi
Reply to  huvitav

Arutatakse nendega,kes said valimistel rahva volituse.

millal
17 päeva tagasi
Reply to  Noor

nad said rahva volituse maamaksu tõsta

said
17 päeva tagasi
Reply to  millal

kallase valitsuse ajal

kohalike
17 päeva tagasi
Reply to  said

omavalitsuste valimiste ajal pole ükski volikokku kandideerija lubanud maamaksu tõsta, selle tulemusel nad valiti, kui nüüd otsustavad maamaksu tõsta, mida aga nad lubanud pole, on nad valetajad ja petised ning tegutsevad oma valijate tahte vastaselt

ja siis?
17 päeva tagasi
Reply to  kohalike

meie valitsus tegusteb oma valijate tahte vastaselt…Mida lubati enne valimisi ja mis praegu toimub? kas kellelgi on häbi?

Juhan
15 päeva tagasi
Reply to  ja siis?

Kummaline arusaam. Kas valitsus peab kõike tegema oma raha eest. Kõik mis riigi eksisteerimise jaoks tehakse, tuleb ikka meie kõigi raha eest teha. Taevast raha ei saja, ikka maksumaksja taskust. Riigikogu ja valitsus otsustavad, mida vaja meie ühise rahaga teha ja kuhu kogutav raha kulutada. Otsustajad aga valime meie ise.

ülesalla
17 päeva tagasi
Reply to  huvitav

Arutamatagi selge, kummale poole hind liigub.