Fondi info

Andres Ammase fondi asutasid pärast Andres Ammase ootamatut lahkumist 2018. aastal tema sõbrad Haapsalust ja kaugemaltki. Stipendiumiga soovivad fondi algatajad meelde tuletada, kui suur on igaühe roll meie ühise elu ilusamaks, väärtuslikumaks muutmisel. Just seda tõestas ka Andres Ammas oma mitmekülgse Haapsalule, Läänemaale ja vabale Eestile pühendatud eluga.

Anneli Ammase nimelise hea ajakirjanduse auhinna asutasid Anneli kolleegid ja sõbrad eri väljaannetest 2019. aasta lõpus. Hea ajakirjanduse auhinnaga tõstetakse esile maakonnalehe ajakirjanikku, kes suhtub oma töösse hingestatult, on hooliv ja särav isiksus, maakondliku ajakirjanduse tulekandja – see tähendab ajakirjandusliku oskuslikkuse ja erialase kutsemeisterlikkuse ühendatust sooja inimlikkusega.

Andres Ammas (25.2.1962–4.4.2018) oli muusikaõpetaja, koolijuht, ajakirjanik ja poliitik. Ta oli riigikogu 13. koosseisu saadik, Vabaerakonna fraktsiooni aseesimees. 1990. aastate algul oli Andres Ammas nii Eesti Kongressi kui ka ülemnõukogu saadik. Ta oli noorim 69 ülemnõukogu saadikust, kes hääletas 20. augustil 1991 Eesti iseseisvuse taastamise poolt.

Anneli Ammas (29.3.1962–27.8.2019) oli ajakirjanik, kes alustas oma karjääri Läänemaal ning töötas hiljem Eesti Päevalehes ja Postimehes. Anneli Ammas on pärjatud Bonnieri preemiaga. Anneli Ammas oli ka Andres Ammase fondi algataja ja eestvedaja.

Andres ja Anneli Ammas asutasid koos ettevõtja Arne Veskega Eesti esimese erakapitalil põhineva maakonnalehe Lääne Elu.

Andres Ammase fondi varasemad stipendiaadid leiab siit: https://online.le.ee/andres-ammase-fond-haapsalule-puhendunuile/