Lääne-Nigula koolid jagasid laiali 500 toidupakki

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Sel nädalal said toidupaki kõigi Lääne-Nigula valla koolide õpilased, sest vallavalitsus otsustas kasutusele võtta raha, mille riik koolilõuna jaoks on eraldanud.

Risti kooli kokaabi Urve Eesmaa tööpäev algas eile enne kella poolt kaheksat, et panna kokku 42 moonapakki ja need keskpäeval söökla trepi pealt laiali jagada. „Just tegin väikese pausi, keetsin vaarikavarreteed, et end natuke kosutada,” ütles Eesmaa veidi enne keskpäeva Lääne Elule.

Kooli ringtrepp sobis eriolukorra reeglite täitmiseks nagu valatult – tuled ühelt poolt üles, saad toidupaki kätte ja lähed teiselt poolt alla. „Eile tellisin kauba, täna jagame kahe satsiga laiali,” ütles Eesmaa.

Teine jagamiskord oli õhtul kella kuuest kaheksani.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

5 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Aga
2 aastat tagasi

kõik õpilased ei lähe oma pakki sealt sööklast tooma. Kui elatakse keskusest kaugel, siis ei ole sellel pakkumisel mõtet.

Mina.
2 aastat tagasi

Tegelikult tahaks küsida-halloo Lääne Elu, miks pean eriolukorra uudiste lugemise eest maksma.

mina ka
2 aastat tagasi
Reply to  Mina.

See polegi üksnes Lääne Elu. See on nagu epideemia, uus normaalsus, ainult pealkirjad ja ei rohkemat.

Lapsevanem
2 aastat tagasi

Igajuhul tubli vallavalitsus ja vallavanem Mikk Lõhmus.
Hea lugeda ajalehest , et lapsed on võrdsed , kui toitu jagatakse, elatakse ju kõik võrdsetes tingimustes, kus tööpuudus võib tabada meid iga ühte juba homne päev. Ja riigi poolt eraldatud toiduraha läheb kasutusele,mis on ette nähtud sihtotstarbeks lastele.

justkui
2 aastat tagasi
Reply to  Lapsevanem

Kiidan samuti. Need, kes jätavad raha reservi, vist on arusaamisel, et väljaspool kooli lapsed ei söögi. Kui kooli tulevad, hakkavad jälle sööma.