5

Koroona-aasta mõjus rängalt loodusturismile

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Linnugiid ja ornitoloog Tarvo Valkeri sõnul ei kata eestlased välismaa loodusturistide puudumisest tingitud tühikut. Arvo Tarmula

Linnugiid ja ornitoloog Tarvo Valkeri sõnul ei kata eestlased välismaa loodusturistide puudumisest tingitud tühikut. Arvo Tarmula

Kuigi eriolukorra ja piirangute tõttu on Eesti inimesed leidnud varasemast rohkem tee loodusesse, on välisturule orienteeritud loodusturismiettevõtjatele aasta olnud ränk.

„Loodus- ja linnuvaatlusturism sai kõige valusamini pihta, sest linnuvaatluse tippaeg aprilli algusest juuni keskpaigani jäi just eriolukorra aega,” ütles ornitoloog ja linnugiid Tarvo Valker. Ka sügisel, kui on lindude rände tipphooaeg, hakkasid hakkasid kehtima reisipiirangud.

Et linnuvaatlejad on enamasti välismaalased, on välisturismile orienteeritud loodusturismiettevõtjad Valkeri sõnul hinnanud oma käibe languseks 80–90 protsenti.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Reino
Reino

Paljud arvavad, et metsatööstust tuleb oluliselt piirata ja SKP vähenemise kompenseerib loodusturism. Oleks huvitav teada, milline oli loodusturismi panus enne koroona puhkemist meie majandusse. Kaldun arvama, et see osa oli kaduvväike. Tegu on nišitootega, mis kuidagi ei suuda asendada tõelist tootmist.

keskkonna maksupettur
keskkonna maksupettur

Statistikaameti järgi ei ole seda turismi olemas, sest makse sealt ei tule. Eks seda ongi halb vormistada ka kui ise riigiorganis täispalgaga keskkonnateemadega tegeled.

Kohalik hull
Kohalik hull

Paneme kõigepealt kogu Lääänemaa siselahed kaitse all, piirame märtsist suveni kohalike liikumist ja kalapüüdmis võimalusi “lindude kaitseks”, et sügisel saaks välismaalased automaatidest linde nottida ja väikesele huvigrupile kasu teenid. Elu Läänemaal…

väga vahva
väga vahva

loodusturismile, eriti lodusturismi-ärikaltele mõjus halvasti, aga loodusele üldiselt hästi.

imelik
imelik

kui raha tasku ei tilgu, pole ka eestis loodusturismi või, teame ju kuidas see sügiseti massiline linnutapmis turism toimis

wpDiscuz