Läänemaa JK-le piisas liidrikoha tagasisaamiseks viigist Saaremaa JK aaMeraaSiga

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Läänemaa jalgpalliklubi mängis laupäeval Saaremaa JK aaMeraaSiga 2:2 viiki. See tulemus tõstis Läänemaa jalgpalliklubi liiga liidriks, kuna JK Retro kaotas 1:3 Viimsi MRJK-le.

Mäng algas läänlaste poolt üsna rabedalt ning nagu Lelle vastu võõrsil, pärssis ka Saaremaal mängujoonist väljaku kehv seisukord. Saarlased üritasid väravani jõuda pikkade pallidega kaitseliini taha. Juhtima läks Läänemaa jalgpalliklubi, kui 13. minutil Kert Lillemetsa läbisöödust Mark Kolosov palli väravasse lõi.

Poolaja keskel viigistasid saarlased, kui pärast äärelt antud tsenderdust lõi markeerimata ründaja palli peaga väravasse. Kolm minutit enne poolaja lõppu läksid saarlased ka suurepärasest kauglöögist, mis väravalatist sisse põrkas, juhtima. Vaheajale mindi saarlaste 2:1 eduseisul.

Teine poolaeg oli peaaegu täielikult Läänemaa jalgpalliklubi kontrolli all. Saarlastel olid üksikud head kontrarünnakuvõimalused. Läänemaa JK-l oli mitmeid suurepäraseid võimalusi, kuid realiseerida neid ei suudetud. Alles viis minutit enne mängu lõppu suudeti viigivärav lüüa, kui Aleksandr Molkovi läbisöödust taaskord Mark Kolosov värava lõi.

Läänemaa jalgpalliklubi eest mängisid Erik Merilaine, Bert Rotberg, Aleksandr Molkov, Talis Tamm, Ken Sinkevicius, Vladislav Šikirjavõi, Aare Avila, Raiko Tähhe, Leonid Bragin, Kert Lillemets ja Mark Kolosov. Vahetusest sekkusid debütandid Kristopher Aljaste ja Martin Salf.

Läänemaa jalgpalliklubi järgmine mäng toimub 8. septembril kell 12 Haapsalu linnastaadionil, kus võõrustatakse tabeli viimast kohta SJK Leisit, keda kevadringis 4:1 võideti.