Lapsed mängisid U-19 EM-turniiri võitjaks Hispaania

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

SEB Heategevusfond koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga korraldas Haapsalus jalgpallipäeva, kus turvakodude lapsed proovisid läbi miniturniiri ennustada, kes võidab sellel pühapäeval alla 19-aastaste EM-turniiri. Laste ennustuse kohaselt peaks võitma Hispaania.

Laste ennustusvõistlusel võtsid mõõtu finaalturniiri favoriidid ning võitjana väljusid Hispaania koondisena esinenud lapsed. Pühapäevaks on selge, kas laste ennustus ka vett pidas, kommenteeris MTÜ SEB Heategevusfond tegevjuht Triin Lumi.

“Hispaania noorte koondis on käimasolevat turniiri algusest peale väga hästi mänginud,” endine koondislane ja tänane Eesti Jalgpalli Liidu noorte projektide juht Teet Allas. “Spordipäeval osalenud lapsi ja noori Hispaania koondislasi on kindlasti innustanud ja motiveerinud asjaolu, et Hispaania meeste koondis on nii valitsev Euroopa kui ka maailma meister.”

“Jalgpallimäng aitab õppida tolerantsust ja teistega arvestamist, mis on üks tähtsamaid asju igapäeva elus,“ lisas Allas.

Lisaks ennustusvõistlusele oli varjupaikade lastel ka teine oluline roll – enne veerandfinaale tuli just neil palliväljakutele tuua koondiste rahvuslipud. Nii oli noortel jalgpallisõpradel võimalus oma silmaga väga lähedalt näha Haapsalus toimunud mängude köögipoolt. „Väga lahe oli seda tähtsat tööd teha, harjutamine oli lihtne ja pärast polnud närvi ka sees! Tahaks väga saada pallipoisiks staadionil, nii saaksin tihti vaadata lähedalt suurmeeste mängu – nad on mulle suureks eeskujuks,“ 12aastane Siim K. Tartumaalt.

Kokkuvõtet päevast saab vaadata siit.

Eestis jätkub UEFA EM-finaalturniir, kus täna toimuvad Lilleküla staadionil poolfinaalid. Esimeses poolfinaalis kohtuvad kell 16.45 Inglismaa ja Kreeka, teises aga kell 20:00 Prantsusmaa ja Hispaania noored.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments