6

Lihula koolijuht annaks väikesed koolid erakätesse

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lihula gümnaasiumi direktor Siret Kesküla jätaks Lääneranna valda kindlasti alles kolm kooli – Lihula gümnaasiumi, Varbla põhikooli ja Koonga põhikooli. Algkoolid võiksid võimalusel jätkata Lõpel ja Virtsu-Kõmsi piirkonnas.

Metsküla kool ja emb-kumb – Virtsu või Kõmsi – läheksid kinni. „Kui „väiksemad kogukonnad” soovivad jätkata praeguse süsteemiga, siis tuleks leida lisarahastuseks koolil endal võimalusi,” leiab Kesküla oma kirjas Lääneranna vallal

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kui
Kui

koole sulgeda ja kokku tömmata, sel juhul tuleks ka vallamajas ametnike arvu kahandada

mis asja
mis asja

erakätesse ? Nagu praegu on hooldekodud või ? See oleks küll vimane asi,mida tegema peaks

Erx
Erx

Eestis peaksid kõik koolid erakätesse minema. See aitaks kogukondi paremini koos hoida ja suurendaks konkurentsi kvaliteedi tõstmise nimel.

Mnjah
Mnjah

Milleks on siis KOV-i vaja kui nad ei suuda pakkuda algõppes kodulähedast haridust? Kõige õigem on koolivõrk kogu täiega anda riigi kätte, samas tuleb viia läbi koolireform ja vajalikud struktuursed muutused.

Arno
Arno

Väga mõistlik ja demokraatlik ettepanek !! Ning mis peamine- lastele (ka õpetajatele)parim,ses väikeses koolis on õpetajatel aega ja võimalusi lapsi paremini õpetada.

Jana
Jana

Ega ka Lihulas pole mõtet gümnaasiumit enam pidada. Parem tugev põhikool, kui vinduv ja nõrk gümnaasium.

wpDiscuz