Kõmsi hoolekogu soovib liita Metsküla ja Virtsu kooli

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kõmsi algkooli hoolekogu leiab, et tuleks ühendada kolm kooli – Kõmsi, Virtsu ja Metsküla. Kool asuks edaspidi Kõmsil ja tegutseks Hanila kooli nime all.

Kuigi ühendamise sildi all läheksid Metsküla ja Virtsu kool kinni. Hoolekogu leiab, et Lääneranna valla koolivõrk vajab reformi – valla seitsme kooli jaoks on lapsi liiga vähe. Igasse valla piirkonda – Hanilasse, Varblasse, Koongasse ja Lihulasse peaks jääma vähemalt üks kool, kus saaksid õppida 1.-6. klassi lapsed, Lihulas 1.-12. klassi lapsed. Hanila piirkonna kool asuks Kõmsil, see oleks kuueklassiline ja kannaks Hanila kooli nime.

Kõmsi hoolekogu nimel Lääneranna vallavalitsusele sellekohase kirja saatnud Lilia Urb leiab, et Kõmsil peaks kool asuma mitmel põhjusel.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
MaTean
MaTean

Kõmsil pole midagi ja kedagi tarka, kes seda asja edasi veaks!
Virtsu Põhikool/Kool on alati olnud tugevamate seas. Ka õpetajad on tasemel! Korralik spordisaal ja staadion!!

Kool
Kool

Virtsu probleem, et pole lapsi. Kõmsil pole kooli.

To Kool
To Kool

Tõesti…. Kõmsil ei ole kooli.

Fakt
Fakt

Selge see, et kui tahan oma lapsele norm põhikooli haridust siis panen oma lapse Virtsu kooli või Metsküla kooli. Juba sealse tugeva matemaatika pärast. Kõmsil pole ühtegi ühtegi sama tasemel õpetajad. Pisa järgi oli Virtsu kool vabariigi tippude seas. Sulgemistel saan aru, ei ole üldse oluline kvaliteet, vaid kvantiteet. Kahju.

Ohhoo
Ohhoo

Mis asi see Hanila on?

No nii
No nii

Mida nüüd? Kui oli veel vana vald ,siis tehti juba see ettepanek, et Virtsu ja Kõmsi võiks ühineda, siis oli just Kõmsi hoolekogu eesotsas praeguse hoolekogu esimehega selle vastu…. Ja nüüd. On ikka seal Kõmsil pikkad juhtmed.

elanik
elanik

Ei olnud see ettepanek vana valla ajal, ikka juba uue ajal. Meie Virtsu kool soovis sulgeda Kõmsil kooli poole ning jätta vaid lasteaia sinna

No nii
No nii

Sorry. Oli jah uue valla ajal

Ohhoo
Ohhoo

ehk siis Virtsu kooli ja Metsküla kooli sulgemisest on huvitatud tegelikult keegi Kõmsi algkooli hooldekogust? Kas kellegi töökoht on ohus seal?

Nüüd
Nüüd

käib üks jämm koolide kallal.

juss
juss

Virtsus on korralik võimla, Kõmsil on “staadion”.

Ometi
Ometi

Üks mõistlik jutt!

wpDiscuz