2

Riigiasutuste kolimise plaan hakkab ilmselt osaliselt nurjuma

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Valitsuse plaan viia lisaks läinud aastal kokku lepitud tuhandele töökohale Tallinnast ära veel kolmeteistkümne asutuse keskkontorid, hakkab liiva jooksma. Mõned kolimised ootavad küll ees, kuid riigihalduse minister Jaak Aabi soovitud mahtu ministeeriumid ei toeta.

Esmaspäeval pidid ministeeriumid teatama, kuidas plaanitakse Tallinnast ära kolida 13 asutuse keskkontorid. Nüüdseks on selge, et mõned asutused jäävadki kolimata ja mõne asjus käivad veel läbirääkimised.

Detsembris teatas riigihaldusminister Jaak Aab, et tuhande riigipalgalise töökoha Tallinnast väljaviimisest ei piisa. Nii-siis esitas ta ministeeriumidele nimekirja veel asutusest, mille keskkontorid võiksid tulevikus kusagil mujal asuda.

Kõige suuremad nõudmised on keskkonnaministeeriumile, kuna plaanide järgi peaks Tallinnast lahkuma keskkonnaameti, keskkonnainspektsiooni, Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK), maa-ameti ja keskkonnainvesteeringute keskuse kontorid.

Lääne Elu kirjutas 11. detsembril, et Läänemaa saab juurde paarkümmend riigipalgalist töökohta, see on vähem kui loodetud, kuid rohkem, kui saavad naabrid Saaremaal ja Hiiumaal.

Ministeeriumid olid selleks ajaks esitanud ettepanekuid kokku üle 1000 riigitöökoha viimiseks üle Eesti kõikidesse maakondadesse. Läänemaale on praeguse seisuga plaanitud 19 töökohta, samuti üks ka Pärnumaa koosseisu kuuluvasse Lihulasse. Kärdlasse läheb 6,8 töökohta ja Saaremaale 10.

Mullu aprillis tegi toonane Lääne maavanem Neeme Suur ettepaneku, et Läänemaale võiksid kolida tervise- ja keskkonnaamet ning keskkonnainvesteeringute keskus ja jõuministeeriumide hankekeskused.

Enim lootis Suur sellele, et terviseamet kolitakse Haapsallu.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
rex
rex

Tooge kõik meitele saame ka päälinna mängida.

kihvt riik
kihvt riik

Millegi targemaga pole tegeleda? Vist ei ole siis. Vähemalt tagasikolimine Tallinna jääb siis ära, osa lollusi jääb tegemata.

wpDiscuz