Läänemaa jalgpalliklubi alistas FC Toompea 10:0

Läänemaa jalgpalliklubi kohtus Eesti meistrivõistluste IV liiga läänetsooni mängus pühapäeva õhtul Maarjamäe staadionil FC Toompea 1994ga ja võitis koguni 10:0.

Hooaja esimeses omavahelises mängus oli Läänemaa JK Toompeale 0:1 kaotanud. Nüüd ei kulunud minutitki, kui Edik Piirve Läänemaa 1:0 juhtima viis. Järgmise värava löömisega läks pisut kauem aega – 19. minutil sai keskväljal Tarvo Mannilt söödu Aare Avila, kes saatis kauglöögi värava allanurka. 27. minutil andis Avila ise väravasöödu Aleksandr Kovtunile, kes samuti palli kaugelt värava alumisse nurka lõi.

Kaks minutit hiljem andis Edik Piirve ilusa kannasöödu Avila suunas, kes libistamise pealt palli väravasse lõi. Veel kaks minutit hiljem lõi Leonid Bragini tsenderdusest peaga palli väravasse Bert Rotberg. Esimene poolaeg lõppes Läänemaa Jalgpalliklubi täieliku domineerimise ning 5:0 eduseisuga.

Teisel poolajal kulus 6:0 värava löömiseks 15 minutit – Aare Avila andis vaheltsöödu Edik Piirvele, kes väravavahiga silmitsi palli väravasse lõi. Minut hiljem tagas Mart Pulsti tsenderdusest löödud peaga värav Edik Piirvele kübartriki. 70. minutil teenis Läänemaa Jalgpalliklubi karistusala äärel karistuslöögi, mille Aleksandr Kovtun kiirelt lahti mängis ning samast olukorrast Mart Pulst Läänemaa JK 8:0 juhtima viis.

76. minutil sai jala valgeks Marek Pragi, kellele andis palli jalge ette Aare Avila. Mängu viimane värav sündis 80. minutil, kui Toompea kaitsjad palli ebaõnnestunult puhtaks lõid ning Aleksandr Kovtun lahti jäänud palli karistusala äärelt sisse lõi.

Läänemaa Jalgpalliklubi eest mängisid Erik Merilaine, Bert Rotberg, Talis Tamm, Rener Uibopuu, Tarvo Manni, Leonid Bragin, Aleksandr Kovtun, Raiko Tähhe, Aare Avila, Žan Vjazemski ja Edik Piirve. Vahetusest sekkusid mängu Marek Pragi ja Mart Pulst.

Läänemaa JK jätkab IV liiga läänetsoonis teisel kohal. Kuna liider Maccabi mängis Viimsiga 1:1 viiki, vähenes Läänemaa JK ja Maccabi vahe taas kahele punktile. Läänemaa JK järgmine mäng on reedel 19:30 Haapsalu linnastaadionil, kus peetakse maha Läänemaa meistrivõistluste kohtumine Lihulaga. Järgmine Eesti meistrivõistluste mäng on pühapäeval kell 12:00, kus võõrustatakse Viimsi MRJK-d.