Hundi kübaratrikk aitas Kalevi jalgpalli kõrgliigasse

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Tallinna Kalev võitis Eesti jalgpallimeistrivõistluste esiliiga eelviimases voorus Warriori  9:0. Kolm väravat said enda nimele Ionel Armean ja läänlane Rimo Hunt.

Eelviimases mänguvoorus Kalevi vastaseks tabeli viimane Warrior, kes korra sel aastal juba Kalevilt punkte röövis. 

 

Mäng sai siiski tehtud esimese poole tunniga, kui Kalev suutis lüüa kolm väravat. Esmalt lõi Aleksandr Kulikov enda hooaja esimese värava ja siis lisas Rimo Hunt kaks väravat, millest üks tuli ilusa söödumängu ja teine hea individuaalse soorituse pealt. Avapoolajal oli Kalevil veel palju võimalusi, kuid rohkemat 45 minutiga ei suudetud.

 

Teisel poolajal jätkas Kalev domineerimist ja 54. minutil suudeti uuesti väravasoon üles leida, kui Ionel Armean lõi Kalevi neljanda värava. Mida aeg edasi, seda rohkem hakkasid Kalevi rünnakud vilja kandma. 85. minutiks juhtis Kalev juba 8:0. Lisaks Rimo, Ioneli ja Igor Koroljovi väravatele lõi Alex Sander Sepp oma esimese värava Kalevi esindusmeeskonna eest. Viimasel minutil lisas Ionel Armean veel enda kolmanda värava ja tänu sellele võttis Kalev ilusa 9:0 võidu.

 

"Väga hea mänguks keskendumine kõigi poolt. Oli näha, et poisid tahavad kindlasti võita. Kindlasti tuli üks lisatrenn murul kasuks. Nüüd tuleb mõelda, kuidas minna mängima Levadia vastu karikamängu," ütles pärast mängu treener Sergei Ratnikov.

 

Kuna lähim konkurent Infonet kaotas Levadia teisele meeskonnale 3:4, on Kalevil enne viimast vooru viiepunktiline edu teise koha ees ja esiliiga meistritiitel kindlustatud.

 

Suurt rolli Kalevi esimeses esiliiga meistritiitlis mängis Haapsalu mängija Rimo Hunt, kes on hooaja jooksul löönud vastastele uskumatu hulga väravaid – 33. Tavaliselt võidaks sellise väravasaagiga ka hooaja resultatiivseima mängija tiitli, kuid tänavu saab selle tõenäoliselt (kui Rimo ei löö viimases voorus vähemalt kuut väravat) veteran Maksim Rõtškov. Infoneti mängija 38 väravat on esiliiga rekord. Eelmine rekord oli Kaimar Saagi nimel.

Tuleval aastal, kui Rimo Hunt Kalevis jätkab, saab ta oma väravakütioskusi näidata juba Eesti kõrgliigas.

2 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Tarmo
10 aastat tagasi

Aitäh täpsustuse eest. Parandasin ära.

teadja
10 aastat tagasi

Hunt on löönud 33 väravat, mitte 30!