Avo Link: jääpurjetamine on nagu jalgrattasõit, seda juba ei unusta

Andra Kirna

andra@le.ee

Fotod: Andra Kirna

Jaanuari keskpaigas 65. sünnipäeva pidanud purjetaja ja jääpurjetaja Avo Link tegi pärast paarikümneaastast pausi sünnipäeva puhul jääl esimese sõidu.

Päeval, kui jääpurjetajad selgitasid Haapsalu Eeslahel Eesti meistreid, sättis Link kaldaäärsel jääl oma kelku sõidukorda. „Tulin alles nüüd,“ ütles ta tunnike pärast starti. „Võtan asja rahulikult, ei võistle. Varustus on sellest karussellist maha jäänud.” Lingi sõnul peaks võistlemiseks uue varustuse ostma, aga see läheks maksma ligi 10 000 eurot. „Ei tahaks vanas eas vaba raha enam selle alla panna,” lisas ta.

Varustust timmib korralik jääpurjetaja pidevalt paremaks. „Vastu peab varustus muidugi, aga kogu aeg püütakse midagi paremaks teha. Enam-vähem igal aastal sai lasta kasvõi uue purje teha,“ meenutas ta.

Link on kunagi võistelnud ka Nõukogude Liidu koondises. „Liidu koondisest oli nii palju kasu, et purjematerjali sai tasuta ja sai lasta meistril purjed teha,“ ütles ta. Lingi jutu järgi on puri peaaegu nagu kulumaterjal. „Ta peab vastu kauem, aga kui esimestel läheb ühe firma purjega paremini kui teistel, siis tahavad kõik samasugust lõiget. Purjed peavad mastiga sobituma,“ selgitas ta.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments