6

Läänemaa võidutuli läks teele Ridalast

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

2021 võidutuli Ridala kirikus, tuletoojad Kadi Suurkask ja Raido Mölder. Foto Andra Kirna

Võidupüha pärastlõunal toimus tänupalvus Ridala kirikus ja pärast seda jagati Läänemale laiali võidutuli.
Tänupalvusel teenis Ridala koguduse õpetaja Küllike Valk, esinesid õpetaja Anne Pääsukese laululapsed ja kõneles Läänemaa kaitseliitlane Heiki Magnus, organist oli Lia Salumäe.
Võidupüha tuletoojateks olid tänavu 1991. aastal sündinud naiskodukaitsjad ja kaitseliitlased.
Võidupüha paraadilt Paides Keskväljakul tõid president Kersti Kaljulaidilt tule Läänemaale nooremseersant Raido Mölder ja naiskodukaitsja Kadi Suurkask. Tule andis Ridala kiriku juures lipuväljakul edasi valdadesse, osavaldadesse ja Vabadussõja mälestussammaste juurde viimiseks kaitseliidu Lääne maleva pealik Andres Välli.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
see usk
see usk

mida meil siin võõra raha eest promotakse , pole eestlaste usk , vaid meie anastajate poolt meile sajandeid pealesurutud usk

Mees
Mees

Naistel oli määrav osa vabadussõja võitmisel. Neid siiski on vähe meenutatud. Kel huvi, kuulake saadet “Eesti lugu. Naised vabadussõjas”.

kirik
kirik

on jälle ühe eestlaste traditsiooni kaaperdanud ja selle palaganiks muutnud

Heiki Magnus
Heiki Magnus
Ridala kirikus on Vabadussõja mälestustahvel Ridala kihelkonna poegade mälestuseks, kes isamaa kaitsmiseks oma elu ohverdasid Eesti Vabadussõjas 1918-1920, mälestustahvel avati kirikus 1928. Okupatsiooni alguses kaeti mälestustahvel oskuslikult lubjaga ning peale pandi ka laulude numbritahvel, nii sai kirikus olema kaks numbritahvlit. Oleme tänulikud inimestele kes oskasid suud pidada ja seda saladust hoida, kanda ja järgnevatele põlvedele edasi anda. Mälestustahvli taasavamine toimus 9. okt. 1988. 2013.a. ajaloopäeval augustis avati Ridala kirikus mälestustahvel Kaitseliidu ohvitseridele (mälestustahvlil on neli nime) ja mälestustahvel Läänemaa metsavendadele, mälestustahvlid annetas OÜ Ungru Paekivi. Kaitseliidu Lääne maleva juhatuse otsusel toimus võidutule vastuvõtmine ja üleandmine Ridalas. Sellel aastal möödus esimeste… Loe rohkem »
to kirik
to kirik

Imestan Heiki Magnuse visadust ja sihikindlust lollidele seletada, mida tähendas vabadussõda, mida tähendab kaitseliit ja kirik eesti rahvale

Imestan to kiriku
Imestan to kiriku

ebaviisakust inimesi kohe lollideks lahterdada! Mida sina oled selle jaoks teinud, et uurida, miks nii arvatakse. Aita selgitada. Sina aga aina imestad??

wpDiscuz