Eesti meistriks raiespordis tuli Janno Traks

Lääne Elu

info@le.ee

Raino Poll (vasakult), Janno Traks ja Jarro Mihkelson. Foto: Paul Poderat
Raino Poll (vasakult), Janno Traks ja Jarro Mihkelson. Foto: Paul Poderat

Luua metsanduskoolis peetud Eesti meistrivõistlustel krooniti parimaks raiesportlaseks Janno Traks. Teise koha saavutas Raino Poll ja kolmanda Läänemaa metsaühistu metsameister Jarro Mihkelson. Parim juunior Ralf Elfenbein oli üldarvestuses kuues.

Võistluse korraldaja Mart Kelgu sõnul säilis põnevus esimesest alast viimaseni. Ehkki favoriitideks peeti Raino Polli, Jarro Mihkelsoni, Helvis Koorti ja Taavi Ehrpaisi, väljus tasavägisest mõõduvõtmisest võitjana hoopis Luua metsanduskooli õpetaja Janno Traks.

“Võiduvõimalus säilis kuni viimase alani mitmel mehel, mis muutis võistluse veelgi kaasahaaravamaks,” sõnas Kelk. “Jarro Mihkelson püstitas laasimises Eesti rekordi 464 punkti – puhta töö tegemiseks kulus tal 14.13 sekundit. Raino Poll tegi samuti üsna kiire ja puhta laasimise, kuid lõpuks sai otsustavaks Traksi stabiilsus läbi kõigi alade. See tõi talle teenitud võidu,” rääkis Kelk.

Ralf Elfenbein tegi meistrivõistluste duubli, tulles teist aastat järjest Eesti juunioride meistriks. Üldarvestuses kuulus Elfenbeinile kuues koht, millega hingas proffidele ja vanadele tegijatele kuklasse. “Noorte pealekasv on Eesti raiespordis tasemel,” lausus Kelk.

Kelgu sõnul oli väga põnev ka naiste finaal, kus kõigil kolmel osalejal oli võimalus meistriks tulla. Naiste arvestuses tuli meistriks Luua Metsanduskoolis metsuriks õppiv Kertu Evert

Koos raievõistlustega toimus ka võsasaagide ehk noorendike hoolduse võistlus, kus osalejad pidid näitama oma oskusi noorendiku hoolduses. Kooli kõrval oli selleks üles seatud eraldi võistlusplats kuuskede ja neid ümbritsevate lepakaigastega. Noorendike hoolduse võistluse võitis RMK Edela piirkonna raietööline Hannes Arula.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments