19

Läänemaa metsades käivad tapatalgud

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Noor põdrapull uudistab Noarootsi kandis ilma. Tema eluiga ei ole aga kuigi pikk, sest riiklik jahinorm nõuab jahihooajal iga kolmanda põdra küttimist. Valeri Štšerbatõh

Noor põdrapull uudistab Noarootsi kandis ilma. Tema eluiga ei ole aga kuigi pikk, sest riiklik jahinorm nõuab jahihooajal iga kolmanda põdra küttimist. Valeri Štšerbatõh

Et ettenähtud küttimismahtu täita, peaksid jahimehed valimatult maha laskma iga kolmanda põdra.

Keskkonnaagentuuri andmeil elas mullu Eestis enne jahihooaja algust üle 17 000 põdra. Neist kolmandik – üle 6000 – langes jahimeeste saagiks. Ka Läänemaal kaotab jahihooajal elu iga kolmas põder. Jahimeeste sõnul on seda ilmselgelt liiga palju ja küttimisnorm on ebainimlikult suur.

Jahimeeste mure räige küttimisnormi pärast jõudis eelmisel sügisel isegi Lääne Elus ilmunud nekroloogi. Mullu septembris meie seast lahkunud Haapsalu jahiseltsi juhi Arvo Kuslapi järelehüüdes meenutasid jahikaaslased, kuidas Kuslap muretses viimase hetkeni, mis saab jahindusest. Kuslapile tundus mõistetamatu, miks hunte lubatakse küttida üha vähem, põtradele määratakse aga räiged, populatsioonile ohtlikud küttimisnormid.

Läänemaal tuli mullu riikliku normi järgi küttida kokku ligi 500 põtra. Maakonna 18 jahiseltsist viis ei suutnud normi täita, sest põtru lihtsalt ei ole või ei pea jahimehed loomade valimatut küttimist õigeks. „Oleksime ehk normi täis saanud, kui oleksime lasknud kõik, keda nägime, aga tagantjärele – jumal tänatud, et ei lasknud,” ütles Lääne Elule Nõva jahiseltsi esimees Kalev Niitlaan.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tarvi Kaasiku
Tarvi Kaasiku

Inimene on ainuke loom, kes looduse tasakaalu rikub. Inimesel peaks olema mõistus, kuid on näha, et mõistuse asemel on euro ja selle ümber loomastunud sõrmed.
Ehk on siin tegu ka kerge ideoloogiaga, hävitada kiskja toit, et kiskjad hakkaksid inimeste külge ja külvaksid kaost. Kui inimestel on palju probleeme, on neid lihtne orjastada.

Loodus
Loodus

Kõik algab ikka mehest püssi taga, et kas näpp peab igat looma nähes kohe kõveraks minema! On ju seltse kes metsa lagedaks laseks ja rohkemgi veel. Iga jahimees ei ole veel jahimees!

Ikka
Ikka

kadu eestlastele ja Eestimaale. See paistab moto olevat.

Airbnb
Airbnb

Noored aktiivsed välismaa 6 ettevõtjat. Hobikohane varustus kuni aluspesuni. Süsinikkabadega kerged püssid, öö-optika ja summutid. Turismireisi tulemuseks 11 lastud kitse. Jahiseltsilt teenusena laskmisload ja raibete rappimine. Jahipasun huugamas ja sulg kübaras, my ass. Palju õnne!
Kurb on näha limiidiseadjate oskust näha ainult lihakilo vs. raha.

Ahsoo
Ahsoo

IP aadressid on nüüdsel ajal avalduse alusel kiiresti tuvastatavad. Solvamise,laimamise, viha õhutamise jne eest võib karistada saada. Jäägem viisakaks ja postitage teemakohaseid kommentaare palun!

Postimees
Postimees

Mingi Kits võtab ka siin sõna…

Jahimees
Jahimees

Kiitke metsaomanikke ja maaomanikke kelle mõistes on põder ja kits parasiidid ja hävitavad orast ja noorendikke. Sest peale, kui hakati nende juttu kuulama on läinud uluki populatsioon ainult alla. Võhikuid ei saa kuulata, las igaüks jääb oma liistude juurde. Rahaahned põllumehed ja maaomanikud tegelegu oma asjadega.

Airbnb
Airbnb

Ahah, pôdrad ja kitsed surevad komistades mitte jahimeeste kuuli läbi. Kui môistad probleemi ära tule jahimeeste kohustustest halama. Säästa energiat munade kasvatamiseks

2. kodanik
2. kodanik

Oled seda juttu mõnele rahaahnele julgenud näost näkku ka rääkida? 🙂

vandid
vandid

jätke hundid rahule ja te ei pea põtrade pärast muretsema – miljoneid aastaid on suutnud toiduahel ilma teie vahele sudimiseta toimida.

Hundid hoiavad põdrapopulatsiooni kontrolli all ja terve, kuna võtavad maha nõrgad ja vigastatud, erinevalt jahimeestest, kes ihaldavad omale ilusaid pullipäid suvila seinale.

Sandid
Sandid

Põdravorsti tahad süüa?

Ahsoo
Ahsoo

Ei taha

h.t
h.t

Pódravasikaid oli súgisel palju vahem kui móne aasta eest

2. kodanik
2. kodanik

Mitu tükki neid vähem oli?

Ahsoo
Ahsoo

Ei tea mis nendel inimestel peas toimub, kes lubasid väljastavad, nii metsaraieks, kui küttimiseks, kui massilisteks lindude tapmisteks turismi nime all. Looduse kallale minnakse täiesti süüdimatult. Kui nii edasi jätkub ja arvatavasti suureneva mahuga see nii lähebki, siis saab inimene varsti aru, et raha ei kõlba süüa ja muud midagi enam pole-

Pook
Pook

Andke aga tuld kabjalistele. Neid põtru on nii palju siginenud, et jooksid pidevalt linnavahel ringi ja paralepa metsa ei julge mitu aastat minna.
Pealegi hävitavad noored männid ja kuuseistikud ära.

kilu
kilu

Ei julge Paralepa metsa minna? Ma käin seal pidevalt igal vabal päeval. Pole kohanud midagi, mis peaks hirmu tekitama. Paar aastat tagasi õnnestus põtra ka mitu korda kohata, aga ei ole vaja ju teda ärevile ajada. Lähed rahulikult eemale. Karta on, et selle põdraga on 1:0 tehtud. Pole teda ammu enam kohanud.

seesuur, et
seesuur, et

Olgu nende põtradega kuidas on, aga miks peaks hobustele/kabjalistele tuld andma?

Põdrasarv
Põdrasarv

Ja eriti soomlastele vähem lubatud?

wpDiscuz