Avakülg Artikkel Mart Helme alustas eraldiseisva piirivalve moodustamisega
18

Mart Helme alustas eraldiseisva piirivalve moodustamisega

Siseminister Mart Helme (EKRE). Arvo Tarmula
Siseminister Mart Helme (EKRE). Arvo Tarmula

Siseminister Mart Helme otsustas politsei- ja piirivalveameti (PPA) koosseisu luua eraldiseisva piirivalve, mis hakkab lisaks seniste piiriülesannete täitmisele tagama ka kriisiolukordadeks valmisolekut, kirjutas Postimees.

„Eraldiseisva piirivalve loomisega tagame valmisoleku kriisideks ja valdkonna tervikliku juhtimise,“ ütles siseminister Mart Helme. „Täna täitub valitsusel aasta ja üks kokkulepitud eesmärk oli piirivalve tugevdamine. Ka praegune eriolukord näitab, et piirivalve peab olema eesliinil ja suutma olenemata kriisist täita kõiki oma ülesandeid,“ lisas Helme. Siseministri sõnul on PPA praeguses kriisis koostöös partneritega väga hästi hakkama saanud, kuid peame tugevdama PPA võimekust kriisides iseseisvalt tegutseda.

Eraldiseisva piirivalve loomise PPA koosseisu leppis valitsus kokku koalitsioonilepingus.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Ko & Roona
Ko & Roona

Nii Donald Trumpi kui ka Mart Helme puhul tekib ikka mõtte, et kui palju halba need mehed veel jõuavad korda saata, enne kui ametist lahti saavad. Muidugi mastaabid on väga erinevad.

Agu
Agu

Tooge palun mõni näide ka halva tegemise kohta! MIna rumal ei ole aru saanud veel mida halba need mehed on niiväga teinud?

Kummaline
Kummaline

laimukampaania käimas.

Mis
Mis

pöhimötete järgi küll elatakse…

mida asja
mida asja

Piirivalve loomine on halb asi!? Kulla inimene, ennem reformi ja sotside valitsuse soperdamist lõpetada professionaalse piirivalve olemasolu on see nüüd vaja ju taastada. Iga meister jäägu ikka oma liistude juurde, ehk siis väljakoolitatud piirivalvur valvaku ikka piiri ja politseikooli lõpetanud tagagu tänavatel korda, aga mitte vastupidi või segatult. Niipidi on ikka õigem, kas teile ei tundu!?

muud ei muutu, kui raha kulub
muud ei muutu, kui raha kulub

Piirivalve praegu puudus või? Vaja lihtsalt olemasolevat ja toimivat lammutada, ametnikke uuesti juurde tekitada. Raha jagub ja mõttekust pole vaja. Kas siiani joosti üle piiri ja nüüd ei pääse enam hiirgi läbi?

Agu
Agu

Te arvate, et Mart mõtles selle eile õhtul välja lihtsalt igavusest karantiinis olles või? Naeruväärne. Aastate tagune murekoht on see olnud ju, oldi vastu siis juba, kui toimivat süsteemi lammutama hakati. Lõpuks valitsusse pääsedes saavutati kokkulepe ka teiste valitsuserakondadega ja kõige tipuks on Mardil ka valijate poolt antud mandaat, et see mis lubati ka teoks saaks tehtud. Teie tekstist jääb mulje tõesti, et Mart kõike üksi muudkui teeb omapead.

no misasja
no misasja

Puudused on jah piirivalves praegu, sellepärast üritataksegi midagi teha. Keeruline? Niisama ei hakka keegi midagi tegema, milleks

partei lubaduse pärast
partei lubaduse pärast

Keegi ei hakkaks, jah, aga praegu hakatakse toimiva asjaga toimetama.

Ko & Roona
Ko & Roona

Iga uus “ülemus” tahab endast märki maha jätta ja kukub lammutama või liitma. Heal tasemel professionaalne piirivalve on meil ammu olemas. Milleks lõhkuda sissetöötanud ja toimivat süsteemi?

Agu
Agu

Sisteem lõhuti ju ennem ära, nüüd üritatakse taastada

maestro
maestro

Kas Mart on nüüd lõpetanud naiste solvamise
et riiki kukutada tahab

misasja
misasja

Polnud muud kirjutada v?

maestro
maestro

kas maksumaksja raha raiskamine on Mardi elu eesmärk

Agu
Agu

Eelmine valitsus kulutas samamoodi või veel rohkemgi tehes arusaamatuid lükkeid. Mis toimis, see lõhuti ära. Mart üritab taastada vana, selge see, et kulud kaasnevad, aga ainuüksi temale süüks seda panna, no ma ei tea. Te suitsetate vist salasigarette ja joote salaviina, et piirivalve vastane olete niiväga!?

Majaomanik
Majaomanik

Raha on taastuv ressurss,igal viiendal kuupäeval laekub arvele.

vana
vana

See pole ju oma raha. Kord liidame, siis jälle lahutame. See on ikka nii olnud. Pole ilmselt kaugel aeg kui ka väiksemad vallad tagasi on. Raha peale nii tähtsate otsuste tegemisel eriti ei mõelda.

Selliseks kriisiks v
Selliseks kriisiks v

27.04.2007

wpDiscuz