38

President Kersti Kaljulaid: Helmete rünnak Bideni vastu on rünnak Eesti julgeolekule

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Kersti Kaljulaid. Foto: presidendi kantselei
President Kersti Kaljulaid. Foto: Mattias Tammet/Presidendi kantselei

President Kersti Kaljulaid tegi täna avalduse seoses siseminister Mart Helme (EKRE) ja rahandusminister Martin Helme (EKRE) tänaste väljaütlemistega, märkides, et tegemist on rünnakuga Eesti demokraatia ja julgeoleku vastu.

Lääne Elu avaldab avalduse täismahus.

Eesti Vabariigi siseministri ja rahandusministri tänane rünnak Ameerika äsjavalitud presidendi ja Eesti valimiste suhtes on rünnak Eesti demokraatia ja julgeoleku vastu.

Poliitiku sõnal on kaal ning täna on kaks Eesti Vabariigi ministrit otsustanud oma sõnade kaalu kasutada meie peamise liitlase ründamiseks. Eesti julgeolek põhineb meie enda kaitsevõimel ning liitlassuhetel. Mõlemaid neid oleme loonud, hoidnud ja arendanud pikki aastaid ja erinevate valitsustega, aga täna nägime, et neid saab ka lõhkuda ja lammutada. Ameerika rahvas valib endale presidendi meie ministrite abita, aga Eesti valitsus peab seisma meie liitlassuhete ja julgeoleku eest. Kahjuks on kaks vabariigi valitsuse liiget saatnud täna välja selge sõnumi, et see liitlassuhe pole nende jaoks väärtus.

Niisamuti on täiesti vastuvõetamatu Eesti valimissüsteemi argumentideta kahtluse alla seadmine. Selle eesmärk saab olla vaid üks – õõnestada meie enda inimeste usaldust meie enda riigi vastu. Selline käitumine on ohuks meie demokraatiale.

Olen oma seisukoha edastanud peaministrile ning arutan seda lähiajal ka välisministri ja kaitseministriga. Arvestades, et siseministri ja rahandusministri tänased teod on kahjustanud meie liitlassuhteid ning seadnud kahtluse alla Eesti demokraatlikud valimised, kutsun lähipäevil kokku riigikaitse nõukogu, kus kujundada neis küsimustes selge seisukoht.

Inimlikult on mul aga kurb ja piinlik.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Valdur
Valdur

Kaljulaid meenutagu, kuidas enamik Eesti toonaseid Reformierakonna ja Sotside juhtpoliitikuid tulevast USA president Trumpi naeruvääristasid ja idioodiks pidasid. Kas see polnud Eesti julgeolekule kahjulik tegevus??

See
See

on lihtsalt töeliselt arusaamatu, et inimene, keda eesti rahvas pole volitanud ega valinud vötab endale sellised volitused ja mandaadi. Aidaku meid Jumal.

juss
juss

Ära tee ennast lolliks!
§ 1. Valimissüsteemi alused
(1) Vabariigi Presidendi valib Riigikogu. Kui Vabariigi President jääb Riigikogus valimata, valib presidendi valimiskogu.
Edasi mõtle ise kui mõtlemisvõimet on!

Enriko
Enriko

Ja kelle vahel valiti? Konkreetsed kandidaadid? Kuna valikut polnudki, toimus sisuliselt pealesunnitud poolthääletus. Vastasel korral oleks Eesti riik end kogu maailma ees naerualuseks teinud – lõplikult läbikukkunud presidendivalimistega juriidilisse tupikusse sattudes. Mina mäletan igatahes, et varem pikalt debateerinud teised presidendikandidaadid finaalis ei osalenud.

nagu
nagu

kogeks poliitilist orgasmi

jamps
jamps

Las kurvastab ja piinleb, me kõik oleme pidand taluma 10 aastat Ilvese ja Ansipi häbi, Nestori häbi ja kõike muud häbi pikki aastaid. Enne seda tõi meile demokraatia häbi respublica looja, kes õpetas “õigeid” arusaamu … ning nüüd on asjad sealmaal, et see masinavärk läheb katki. Gruusias juba möll käib , ei ole seal ka üht ja õiget teed. Ainult , et need seal ei häbita vaid teevad pauku varsti.

Khm..
Khm..

Aitäh, jõudu läheb ikka vaja! Ja kes on Teie iidolid?!

Arvos
Arvos

Huvitav kuulda kuidas üks naisterahvas peab end Eestiks.

õnnetu
õnnetu

Huvitav kuulda pidevalt et EKRE peab ennast terveks Eestiks kuigi teid ainult marginaalne 10%

eem
eem

EKRE peab ennast terveks Eestiks? Niisama lahmite või? Mart räägib minuarust koguaeg, et meie valijad, aga mitte, et eestimaalased vajavad seda ja toda ja peavad elama nii. Ärge palun laimake siin!

Arvamus
Arvamus

Eesti poliitikuid ja ajakirjanikke võib iseloomustada kahe sõnaga, silmakirjalikkus ja kahepalgelisus.

Fakt
Fakt

…Lauristini – bolševistlike revolutsionääride järeltulijana, õpilased….

hoopis
hoopis

äraostetavus

Postimees
Postimees

Donald Trump valitakse USA Presidendiks tagasi!!!
Pange mu sõnu tähele!!!
Tõde tõuseb vale kaob!!!

Annaks
Annaks

Jumal.

helmejugend
helmejugend

möllab kommentaariumis. Nagu vanal heal savipätsi ajal – valvekutserid alati valmis pritsima.

Agu
Agu

mida sina siin teed siis!?

Kadrioru esivihkaja
Kadrioru esivihkaja

Hahaa…kui kaitseminister Jüri Luik mõnitas ja sõimas Trumpi eelmiste valimiste ajal, siis oli kõik ok!——kui 4 aastat mõnitati Trumpi Eesti meedia ja opositsiooni poolt, siis oli kõik ok, —– ja Biden ei ole veel presidendiks kinnitatud, vähemalt seda võiks Kadrioru esivihkaja teada!

wpDiscuz