Kersti Kaljulaid: keskaega viivad erakonnad põrusid

President ja ÜRO eestkõneleja Kersti Kaljulaid rääkis Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilastele ühiskonnast. Foto: Malle-Liisa Raigla

President ja ÜRO eestkõneleja Kersti Kaljulaid rääkis Läänemaa ühisgümnaasiumi õpilastele ühiskonnast. Foto: Malle-Liisa Raigla

Esmaspäeval Läänemaa ühisgümnaasiumi noortega vestlemas käinud president ja ÜRO eestkõneleja Kersti Kaljulaid ütles, et on valimistulemusega rahul.

„Kuulasin rõõmuga, kuidas Eesti on teinud liberaalse pöörde ja saame vastu võtta kooseluseaduse rakendusaktid, võibolla isegi jõuda abieluvõrdsuseni, ja see teeb hinge soojaks,” ütles Kaljulaid noortele.

Kõige suurema kaotuse sai valimistel Keskerakond, kelle juhtimisel oleks võinud tulla konservatiivne valitsus. „Need, kes oleksid tahtnud viia meid lähemale keskajale kui 21. sajandi teisele poolele, need erakonnad kaotasid,” ütles Kaljulaid. Ta täpsustas, et ei pea silmas mitte ainult EKREt, vaid tema hinnangul on Isamaa vaated perekonnale ja naiste kohale ühiskonnas sama keskaegsed kui EKRE-l ja nendega oleks valitsuse moodustanud vaid Keskerakond, kes oli nende valimiste suurim kaotaja.

Kaljulaid tunnistas, et kõik inimesed pole viimase 30 aasta jooksul saanud osa Eesti arengust. „Nemad ei ole tõmmanud kõrt. Nad tahaksid selle arengu purustada ja loodavad, et tekkinud segaduses õnnestub tõmmata pikem kõrs,” selgitas Kaljulaid. See ei kehti Kaljulaidi sõnul mitte ainult Ida-Virumaa elanike kohta, vaid kõigi nende omavalitsuste elanike kohta, kus palgad on Eesti keskmisest oluliselt väiksemad.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

65 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Ploodu
8 päeva tagasi

Tädi EX võiks omad mõtted endale jätta ega kaagutada rahva nimel. Kordne ametiaeg ei anna veel õigust rahva nimel rääkida. “Karda Jumalat!” ütleb Õnnes…..Keskajal polnud viga = sellest ajast kasvas välja EESTI RAHVUS.Väike aga visa.Kuidas need pehmed oma sooga edasi lähevad?

Päästame ikkagi Eesti
5 päeva tagasi
Reply to  Ploodu

Jah, robotid siin ei aita…..
globalistide kaitsva tiiva all on me memmel häbi täitsa ära kadunud!

Eks näis kaua rahvas selliseid talub
8 päeva tagasi

Kõige tähtsam on ikka vikerkaarelipu all tehtavate tegevuste kiitmine, see viib meid nüüd järgmisse sajandisse ja meie uue valitsuse esmane prioriteet ! Kõik kes nii ei arva on automaatselt keskiga ihkavad tüübid – nii lolli juttu ei saa ju ometi lastele rääkida, mõni kes ema-isa käest üle ei küsi arvabki, et ta siia ilma lihtsalt kogemata eksis.

Huvitav teada
9 päeva tagasi

Kas alkoholismile on ravi olemas? Kui jah, kas see on ka tõhus? Kas aitab?

Paralepa autoriteet TSIISIKOV
8 päeva tagasi
Reply to  Huvitav teada

Vaevalt küll ,roolijoodikut aitab ainult valgevälja – Panfilovka vanasõna .

Kati Nõdra
7 päeva tagasi
Reply to  Huvitav teada

Volgateemat pead silmas?

Huvitav teada
7 päeva tagasi
Reply to  Kati Nõdra

Iseenda teemat. Polnud kuskil küsida, siin küsin.

Zürii
9 päeva tagasi

Meil avalik näide siin ka .. liiza pakosta oli kunagi lausa isamaaline konservatiiv … vaat mis juhtus, talutsti ühest garanteeritud ametist teise .. piisas vaid zoovolinikuks käia ja vaat mis juþu nüüd ajab … õudne ja gruz 200 . Ga veel riigikogus uuesti … jälle eesti elu uueks looma. Ok, muinsuskaitses liiga palju arvas ja sealt aeti ära … nüüd tädi imestab, miks ta autot soditakse … aga keelepeksuga on selle ju teeninud.

keskajast
9 päeva tagasi

pole haisugi, just hiljuti, õitsva sotsialismi ajal käisid samasugused parteikomiteede propaganda osakondade lektorid kõikjal seda kommunismi jõudmist partei, komsomoli ja pioneeriorganisatsioonidele pähe tagumas

tõsi
9 päeva tagasi
Reply to  keskajast

sotsil ja kommunistil pole mingit vahet

hiljuti
8 päeva tagasi
Reply to  keskajast

Inineme, kes ise hiljuti vabatahtlikult ja suure rõõmuga Putinit kallistamas käis, ei tohiks üldse enam suud pruukida. Paras oleks nad koos Jana Toomiga (Assadi sõbranna) üle piiri saata.

Max
9 päeva tagasi

Need liberaalid müüsid sõja varustust Ukrainasse 9 korda kallima hinnaga kui ise ostsid. Seda kampa mis nüüd valitsema hakkab ei ole üldse võimalik USALDADA.

.....
9 päeva tagasi
Reply to  Max

see on veidi jura jutt, aga viimase lausega nõus

Kübe
9 päeva tagasi
Reply to  .....

Kes sul laulda siin praegu lubas , ah …..

.....
9 päeva tagasi
Reply to  Kübe

sinu ema!?

Max
9 päeva tagasi

Selle moori jutt on ikka p*SK.

arnoldd
8 päeva tagasi
Reply to  Max

Hullem veel .

Patrioot
9 päeva tagasi

kahjuks moodustasid selle kehva koalitsiooni putinistid- kakad, kekad ja muidu punased 🙁
Soovitan emigreeruda!

IRW
9 päeva tagasi
Reply to  Patrioot

Lase käia siis

lalllaallaa
9 päeva tagasi
Reply to  IRW

Nii uhke eestlane, lase käia. Paljud lasevadki ja see rõõmustab sind, mats? Kui kaasmaalane väljendab pettumust eestlust hävitava valitsuse suhtes, siis peaks ta kohe minema saatma kaugele? Meenutab mingit aega kuidagi. Ei, me ei tohi selliselt käituda. Armeenlastel on hea õtelus, midagi nii, et Üks armeenlane peab teist armeenlast hoidma ja aitama. Eestlasel tundub see hoopis teine olevat suhtumine kaasmaalasesse.

IRW
9 päeva tagasi
Reply to  lalllaallaa

Kui mõni ekrejünger soovitab siit lahkuda on kõik ok , aga kui tal soovitatakse eeskuju näidata , siis oi kui paha ?

.....
9 päeva tagasi
Reply to  IRW

näita eeskuju siis, aga mitte, et teised teevad ju kaaa!

IRW
9 päeva tagasi

Rahvas ei hääletanud mitte reffi poolt vaid ekre vastu – nii lihtne see ongi . Kui kajakene sellest aru ei saa on ta järgmine kord isamaamüüjatega samal pulgal

Oijummel
9 päeva tagasi
Reply to  IRW

Kuule valimised on juba läbi, kaua sa jaurad sellest? Uued teemad juba ammu

Kati Nõdra
7 päeva tagasi
Reply to  Oijummel

Ilmselt Lihula vv ridadele tegi ekre liiga 🙂

Reformi IRW
9 päeva tagasi
Reply to  IRW

Rahvas hääletas ülekaalukalt Kaja ja Reformi poolt, samuti ülivõimsalt progressiusku E200 poolt. Kümned tuhanded hääled rohkem kui varem.

hmm
9 päeva tagasi
Reply to  Reformi IRW

kuidas te seda teate?

valimiskomisjon
9 päeva tagasi

Rohe-utoopiasse viivad erakonnad tehti võitjateks. Nüüd algab uus helge ajastu- rohepööre, sugude võrdsus ja – vahetus omal soovil, koolide sulgemine, eesti keele kaotamine, sisserände kvootide kaotamine, kaitsevõime tühistamine Ukraina kasuks, vihakõne kehtestamine ja konservatiivide represseerimine jne.

Poliitika jälgija
9 päeva tagasi

Inimesed seda küll ei tahtnud!
Valiku tegi hääletusrobot kati 🙁