5

Tiit Salumäe: hirm on hullem kui viirus

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

EELK piiskop Tiit Salumäe peab ülestõusmispühade ajal teenistust tühjas Haapsalu Jaani kirikus.

Tiit Salumäe, kohe on käes kirikuaasta kõige suuremad pühad, ülestõusmispühad. Avalikke jumalateenistusi ei saa eriolukorras pidada. Kas kirikud jäävad tühjaks?

Kirikud ei ole kunagi tühjad. Kirik ei ole teatrisaal, kus midagi toimub siis, kui seal on etendus. Ma olen kontsertide puhul vahel öelnud, et kirikus on nii palju rahvast, et inglid ei mahu istuma.

Muidugi on olukord selles mõttes kahetsusväärne, et inimesed ei saa kokku tulla, aga meil on tele- ja raadioülekanded, on võimalus internetist teenistusi jälgida. Esimese ülestõusmispüha jumalateenistusegi Tallinna toomkirikus kannab ERR üle. Mina soovitan pigem kodudes mõelda selle peale, mis on ülestõusmispühade sisu. Suur reede on hoopis teise varjundiga kui suur neljapäev, mis on puhastamise ja elujõu päev. Suur reede on katastroofi päev.– Armastuse kandja langeb vihkamise ohvriks – et inimestes on nii kohutavalt palju ülekohut, nii palju häbematust öelda, et parem surgu üks kõikide eest.

Just see teise ette lükkamine – sellest peaksime ka praegu väga hoiduma.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Raimond
Raimond

Lugupeetavad usuinimesed peaksid haiguse ennem läbi põdema, kui targutama kukuvad 😁

Imelik
Imelik

Et jumalasulane taevasattumist kardab, see peaks ju õnn olema

Väga
Väga

hea sönavött.

Kuli
Kuli

Õnnetuseks hetkel annetusi ka ei saa.

süsimust iroonia
süsimust iroonia

ai-vai. see kommentaar on küll koroonapositiivne 😀

wpDiscuz