Ilona Aasvere laulab pühapäeval Burnsi laule

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Vastvalminud plaat šoti rahvusluuletaja Robert Burnsi eestikeelsete lauludega. Foto Arvo Tarmula

Šoti päevade raames esitletakse pühapäeval Haapsalu kultuurikeskuses hiljuti valminud plaati šoti luuletaja Robert Burnsi eestikeelsete lauludega, mille laulis sisse haapsallane Ilona Aasvere.

Tegemist on esimese ja esialgu ka ainukese Burnsi plaadi esitluskontserdiga. „Kuna muusikud, kes selle plaadi salvestamisel kaasa lõid, on väga hõivatud, on esinemisi väga keeruline korraldada,” tunnistas Aasvere.

Suurema osa lugusid ongi sisse laulnud Aasvere, kes tegi ka plaadile jõudnud lugude valiku. „Mõne laulu puhul, mis ei ole nii õrn, sai kaasatud ka meeshääli,” rääkis Aasvere.

Plaadil laulab Marko Matvere, kuid pühapäevasel esitluskontserdil asendab teda Tõnu Timm ehk Tõun.

Muusikutest on plaadil kõik pillid sisse mänginud Tiit Kikas ja Peeter Rebane, Haapsalu kontserdil tuleb neile basskitarriga toeks Raul Vaigla. Ette kantakse kõik tosin plaadile jõudnud laulu. „Püüame, et kõlaks enam-vähem samamoodi nagu plaadil,” muigas Aasvere.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments