Lihula koolisportlased tõid Pärnumaa meistrivõistlustelt kolm medalit

Kaks Lihula gümnaasiumi medalivõitjat - Egert Kallus ja Maria Reks. Foto: Mairo Kanter

Kaks Lihula gümnaasiumi medalivõitjat – Egert Kallus ja Maria Reks. Foto: Mairo Kanter

Lihula gümnaasiumi sportlasaed tõid talvistelt Pärnumaa sisekergejõustiku meistrivõistlustelt kolm medalit. Võistlustel osales 11 Lihula ja üks Virtsu kooli õpilane.

Kokku püstitasid meie noored 20 uut isiklikku rekordit. Koha eest kuue parema hulgas saadi hakkama üheksal korral. Medalivõiduga rõõmustasid aga noored kolmel korral.

Pärnumaa noorte meistriks kõrgushüppes tuli U20 neidude vanusegrupis Maria Reks. Kuldmedali andis talle tulemus 1.35. Lisaks kõrgushüppe meistritiitlile tuli pronksmedalivõit kaugushüppes. Selleks tuli hüpata 4.29. Veel oli ta kahel korral neljas- seda nii 60 meetri sprindis, aega 9.36, kui ka kuuulitõukes. Selle andis talle 4.kg kuuliga tulemus 7.94.

Reksi klassivend Lihula gümnaasiumi 11. klassist Egert Kallus jooksis ennast pronksile U20 noormeeste 60 meetri jooksus. Kui eeljooksus tuli ajaks 8.01, siis finaalis andis kolmanda koha tulemus 8.02. Veel oli ta viies kaugushüppes, tulemus 4.89.

Kevin-Reidar Bachaus oli samas vanusegrupis kuues kaugushüppes, seitsmes 60 meetri jooksus ja kaheksas kuulitõukes. Siin tuli isiklik rekord 6kg kuuliga 9.64.

Veel tuli kaks viiendat kohta Lihula kooli.

Tütarlaste U16 vanusegrupis jooksis tihedas konukrentsis ennast viiendaks Kerlin Rüütel 600 meetri jooksus. Siin sai ta ajaks 2.07,62.

Poeglaste U16 vanusegrupi kuulitõukes sai uue isikliku rekordiga sama koha Ken-Indrek Klimpuš. Nelja kilone raudmuna lendas 10.28.

Virtsu kooli sportlane Robert Idvani tegi hea kuulivõistluse. Noormeeste U18 vanusegrupis tõukas ta uueks isiklikuks rekordiks 5kilost raudmuna 9.52 ja oli sellega võistluse seitsmenda koha omanik.

Kaks esikaheksa kohta sai noormeeste U20 vanusegrupis ka Lihula gümnaasiumi sportlane Mehis Taimsaar.

Seitsmes oli ta 1000 meetri jooksus, ning kaheksas 60 meetri sprindis, aeg 8.50.

Sellel nädala võttis sisemeistrivõistlustest Pärnu kergejõustikuhallis osa 178 õpilast, 18 Pärnumaa koolist. Väga kõrgetasemelisest noortevõistlusest võtsid osa ka Lihula gümnaasiumi ja Virtsu kooli noorsportlased.

Võistlused toimusid kolmele vanemale vanuseastmele. Osalesid U16 (2005-2006 ), U18 (2003-2004) ja U20 (2001-2002) sportlased.

Järgmisel nädalal on Lääneranna noori ees ootamas juba Eesti noorte talvised meistrivõistlused U14 ja U16 vanusegrupi sportlastele.