53

Valitsus läks töötavate pensionäride tulu kallale

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Rein Pukspuu avastas 5. jaanuaril, et tema pension on 100 euro võrra kokku kuivanud. Foto: Arvo Tarmula

Eelmisel reedel jõudis Jüri Ratase valitsuse loodud uus maksukorraldus töötavate pensionärideni – tulumaksureform napsas nende sissetulekust oma osa.

Eestis on kokku umbes 364 000 pensionäri, kellest 48 000 käivad ka tööl. Neist 25 480 said 5. jaanuaril koos esimese selle aasta pensioniga halva üllatuse osaliseks – nad kaotasid uue maksusüsteemi tõttu palgalt ja pensionilt kuni 83 eurot.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
ELLINASFinances@gmail.com
ELLINASFinances@gmail.com

Do you need a loan to consolidate your debt? Do you need a loan to finance or expand your business? Or for the purchase of cars, the purchase of a house and other personal loans ETC we give you a long term loan of five to fifty years maximum with an interest of 2%. You are 100% guaranteed. Contact us through the email address: ((ELLINASFinances@gmail.com))….

Karl
Karl

Kui ma õigesti näen, siis poseerib veel nutitelefoniga ja väidab, et pole raha. Saan aru kui lapsed kinkind, aga arvan, et see pigem rahakott.

uno
uno

Kõi need tõmblemise näitavad meie riigi poliitikute tegeliku väärtus riigi juhtimisel . Meie poliitkud riigi rooli juures on unustanud!! Et riigi rikkuse allikaks on ikka mitte maksud!! Vaid majanduse tööstuse ja kaubanduse arendamine. Millega suurendatakse riigi ja rahva tulusi. Meie poliitikute tegus aga on rohkem tasuvaraste sarnane ,kes püüavad suurendat oma ja riigi tulusi kodanike heaolu arvel. Kõik see selline poliitikute tegevus näitab. Et ae olek ratikaalse puhastada riigi poliitilis eliiti ja tuua poliitikase neid kes peale populismi oskavad ikka ka majadu ja tööstust arendata !!Ja reaalselt suurendata riigi tulusi ja seda mitte kodanike arvel!!

Joh.
Joh.

Siis peab pension üle 500 euri olema kui tulumaks aprillikuise pensionitõusu 6,3 % ära “sööb”

Qqww
Qqww

Nojah, Pukspuu on see kõige vaesem, keda esilehele pisaraid valama panna.

mittetöötav pensionär
mittetöötav pensionär
Kommentaar “Postimehe” samalaadsele artiklile: Erki Mägi 6 tundi tagasi See artikkel on jälle midagi demagoogia kuldvaramust. Viimane õpetab, et kui on vaja oponente maha teha, kasuta valikuliselt tolle argumente ja näita neid naeruväärses valguses. Eriti hea, kui selleks saab ära kasutada konkreetset opositsiooni kuuluvat ühikut – selle alusel saad alati öelda, et “isegi teie esindajad ei ole teiega nõus” (isegi kui selline esindaja on karjuv vähemus). No ja kui sellist abivalmit opositsionääri ei ole, saab ju alati pugeda määratluse “teised küll nii ei arva” taha, kusjuures pole vaja isegi spetsifitseerida, kes need teised on, kas neid üldse on ja kui,… Loe rohkem »
to kustas
to kustas

täpselt nii ongi….

Kustas
Kustas
Äärmiselt lühinägelik ja tüli õhutav jutt. Keegi ei ole kellegile kallale läinud. Kui inimene on otsustanud ja vanuse või muu põhjuse tõttu jäänud pensionile, siis on ta pensionär. Kui ta otsustab jätkata tööl käimist, on ta tavapärane töötegija meie hulgas, kes kasutab kahekordset hüve – riigi poolt määratud pensioni, mida ta ise ei ole kogunud ega välja töötanud, mida tegelikult maksavad talle tänased noored, kes ise võib olla seda tulevikus kunagi kasutada ei saa. Teiseks hoiab ta kinni töökohast, mida võib olla vajab inimene, kes täna Soomes tööl käib. Häbiväärne on haliseda sellel 7%-l kahekordse garanteeritud sissetuleku juures ja väga… Loe rohkem »
Üks küsimus ainult..
Üks küsimus ainult..

Oot, oot…. ise ei ole kogunud ega välja teeninud…… aga kuhu siis praeguste pensionäride tööst saadud riigimaksud jalutasid ja kas mitte meie ei maksnud pensione oma vanematele?!

Eduard Meelaid
Eduard Meelaid

Kustas Sa oled vist noor inimene, ega tea, et ka praegused penskarid maksid oma nooruses ja keskeas nõuka ajal sotsiaalmaksu, millest toideti Sinu esivanemaid. Mina olen 65-aastane ja töötasin eelmise aastani Soomes, ka minul ei olnud 10 aastat tagasi Eestis tööd. Aga nyyd võtab Eesti riik minult isegi Soomes töötatud aja eest saadavast Soome riigi poolt makstavast ja Soomes maksuvabast Soome pensionist tulumaksu, kas see on õiglane? V’hem mola noormees!

Imelik
Imelik

Topelt maksustamist ei ole nii et ära hala! Proovi elada Soomes nn. “pensionist” – siis on põhjust halamiseks.

Ülle
Ülle
Avalda oma arvamust Tere, KUSTAS . On tegelikult väga häiriv lugeda Sinu arvamust asjast ! Mina, kui pensioniealine ja pensioni saav ja ikka töötav inimene ? Kas elukõlbulik ? Arvan, et ja. Maksusüsteemi kohalt saan sõna sekka öelda – minule välja arvestatud pension on seotud mulle eelnevalt makstud töötasult sotsiaalmaksustatud summalt. Seega tahan väita, et minu pensioni aluseks olev töötasu oli ka enne maksustatud tulumaksuga.. PRAEGUSE SEADUSE ALUSEL SAAVAD PENSIONÄRID TOPELT MAKSUSTAMISE ALL KANNATAJATEKS. sIIS , kui pensioni jaoks raha teeniti ja nüüd , kui pensioni välja makstakse. Ja siis me räägime riigile tagasi andmise 36 eurist ? Mõelge, mis… Loe rohkem »
Imelik
Imelik

Mis “maailmas” Teie küll elate? Teie panus on Teie tehtud töö, laste kasvatamine ja oma vanemate ülalpidamine. Teie endine palk ja makstud maksud pole nüüdisväärtuses väärt “kärbsemustagi”.

Mats
Mats

Palun ära demagoogitse! Sinu tänane panus on aasta pärast juba samuti tühisem kui praegu arvad olema!Ära loobi sõnu,oli mis oli aga kuidagi saime hakkama tänu oma põllulapile ja lehmakondile.
Nüüd sa tuled ütlema et, maainimesed ei ole ka midagi teinud ,tühja karanud,või…

Imelik
Imelik

Mind huvitab tõsiselt “miinustajate” arvamus. Hääletada on lihtne … aga edasi…

irrah
irrah
Väga kummaline on tõepoolest nõuda, et pension peaks millegipärast olema tulumaksuvaba. Mitte üheski normaalses riigis pole nii, et palgale lisaks saadakse veel maksuvaba pensioni – Soomes tõuseb samamoodi maksuprotsent jõhkralt, kui pensionär soovib veel tööl käia. Vastasel juhul on tegemist ju tursolkimisega – seda võib Eestis näha eelkõige maakonnaliinide bussijuhtide näol. Seal vist kõik pensionärid ongi – ja kui pole, siis saavad riigilt mingit muud toetust. Ja ka tööandjate suhtumine on ju vastav – maksavadki mingi 500-600 netoeurot, sest “pension tuleb veel ju lisaks”. Ja kogutulu maksustamine ongi väga õige – pole vahet kas tuluks on pension, palk, üüritulu jms.… Loe rohkem »
mittetöötav pensionär
mittetöötav pensionär

Selgituseks: sain KORRAKS natuke lisa oma pensionile, aga see natuke kaob aprillist, kui hakkab kehtima uus indeks. Aga arvan nii, et neid eakaid inimesi (ka sinu vanaema- vanaisa), kes on harjunud pingutama enda ja oma pere parema elu nimel on küll rängalt solvatud, sest see ongi moraalne ülekohus, arvaku Klara või Merikese taolised mida iganes. Minu arvates igasugused sotsiaal- ja muud toetused, kaasa arvatud AUGA VÄLJA TEENITUD PENSION ei tohiks kuuluda maksustavate tulude hulka.

Joh.
Joh.

Aprillis tõuseb pension keskmiselt 6,3%.

mittetöötav pensionär
mittetöötav pensionär

Minul sööb tulumaks selle tõusu ära.

Imelik
Imelik

Näitlik arvutus?

kodanik
kodanik

Vanal komministil häda käes.

wpDiscuz