0

Nädala pärast saab turvaohuga ID-kaarte uuendada

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Alates kolmapäevast, 1. novembrist on võimalik uuendada alates 2014. aasta sügisest väljastatud turvaohuga Eesti ID-kaarte.

Turvalisuse kaalutlustel piirab riik novembri teisel nädalal nende kaartide elektroonilist kasutamist. Selleks, et oma ID-kaarti pärast seda kasutada, tuleb kaart uuendada, teatas Riigi Infosüsteemi Amet (RIA).

ID-kaardi tarkvara uuendamiseks on vaja laadida lehelt installer.id.ee alla uusim ID-kaardi tarkvara, sisestada ID-kaart lugejasse ning ID-kaardi haldusvahendiga seda uuendada.

Järgmise aasta 1. aprillist tühistatakse turvariskiga kaartide sertifikaadid ning kaarte uuendada ei saa ega ka elektrooniliselt kasutada.

Septembri alguses teatasid valitsus, RIA ja PPA avalikkusele ID-kaardi turvariski avatastamisest Tšehhi teadlaste poolt. Turvarisk puudutab alates 2014. aasta oktoobrist välja antud ID-kaarte, mida on ligikaudu 750 000.

Senise teadaoleva teabe kohaselt ei ole turvarisk ühegi konkreetse kaardi puhul realiseerunud. Praeguseks on suletud ID-kaardi avalike võtmete andmebaas, kuna ilma avalikku võtit teadmata ei ole võimalik antud turvariski kaardi ründamiseks kasutada.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz