Digitee vedajad Palo otsusest: pooled maakonnad tegid kulutusi, summad pole väikesed

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

​Pärnumaa omavalitsuste paljukiidetud plaan Digitee, mis pidi viima ülikiire interneti tuhandete maainimesteni, jäi riigi lubatud rahast ilma. Kohalikud projekti eestvedajad küsivad: kes küll hüvitaks seni kulutatud summad ja nähtud vaeva?
Postimees kirjutas teisipäeval, et ettevõtlus- ja infotehnoloogiaminister Urve Palo tegi ootamatu kannapöörde: omavalitsuste projektid jäetakse ilma neile lubatud 20 miljonist eurost ülikiire interneti viimiseks maaelanikeni.

See on ootamatu seetõttu, et näiteks aasta algul tõdes seesama minister, et ülejäänud omavalitsused võiksid Pärnumaa Digitee eeskujul samasugust ühistööd proovida.

Proovisidki. Näiteks tekkisid pärnumaalaste eeskujul Harjumaale Digimaa ning Rapla- ja Läänemaale Digikonna projektid. Nüüdne otsus saadab need projektid aga hingusele, vahendas Pärnu Postimees.

Digitee üks eestvedajatest, Pärnumaa ettevõtlus- ja arenduskeskuse (PEAK) juht Teet Kurs tunnistas isegi, et mõistab riigi otsust ärimehe vaatevinklist: uus lahendus tuleb odavam.

0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments