17

Läänlased on asunud kiiret internetti nõudma

Avatar

Andra Kirna

andra@le.ee

Tanel Tiisler tegutseb selle nimel, et kiire internet ükskord ka Läänemaale jõuaks. Foto: Andra Kirna

Tanel Tiisler tegutseb selle nimel, et kiire internet ükskord ka Läänemaale jõuaks. Foto: Andra Kirna

Ligi poolesajal Risti aadressil on lootus saada tänavu kiire internetiühendus, ülejäänud Läänemaa peab aga paar aastat ootama.

Enefit Connecti uute teenuste projektijuht Mait Rahi sõnul ehitab Enefit Connect kiire interneti võrku, lähtudes 2018. aastal riigiga sõlmitud lepingust. Sel aastal lubab ta toetusega kiiret internetiühendust 48 aadressile Ristil.

SA Läänemaa MTÜde konsultandi Tanel Tiisleri sõnul on Läänemaal korduvalt tehtud infokorjeid, mis peaks näitama, kellel on kiiret internetti vaja. Kasu pole sellest aga eriti olnud. „Mida aeg edasi, seda väiksem on inimestel lootus, et kui nad kusagil oma soovist teada annavad, siis midagi ka juhtub,” ütles ta.

Tiisleri sõnul on Läänemaal juba kümmekond aastat riigi raha eest ehitatud baasvõrk. „Kui seda rajama hakati, öeldi, et magistraalvõrk tehakse ära ja jäävad need „viimased miilid”. Kümnend on möödas, külades on endiselt nii, nagu on – enamasti internetiühendus 4Gga,” tõdes Tiisler.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
See
See

jutt on ammu hiljaks jäänud. Piinlik lausa lugeda seda jama.

Talumees
Talumees

Ristil asub ligi poolsada lolli..
Mis ei ole ka midagi ime…
Tänapäeval käib internet ikkagi õhu kaudu…
Mitut kosmoselaeva olete näinud lendamas juhtmed taga??? 😍

Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Õnnestus oma Virumaa maakoju (kolhoosikeskuse servas) see valguskaabel 199.- eest lausa tuppa saada.
Alustades otsinguid sinna kaabli otsa mõistliku hinnaga teenusepakkujat leida: lihtsam on naabrilt samast kaablist wifi’t nuruda, kui meeletuid summasid talvel mittekasutamise eest maksta. Suvel on teine lugu.

Hmm
Hmm

nad on kavalasti omaarust jah isegi miinimumkiiruse väga kalliks jätnud. Aga Telias peaks aastas paar kuud puhkust saama ehk siis välja lülitatud olekus ajutiselt.

farss
farss

artikli pealkiri on ikka see kuidas üks ametnik enda tegemata töö ülesse elidis ja nüüd seda suure õhinaga tegema hakkab.

Neeme
Neeme

Huvitav palju seal niinimetatud arenduskeskuses veel neid ametkikke peidus on, kes enda tööga veel kontakti leidnud ei ole. Vaatates läänemaa ääremaastumist on olukord masendav.

Mõte
Mõte

Lugupeetud Neeme-nimeline,
Teie kommentaar näitab, et te pole Oru piirkonna inimene. Teil pole udusematki aimu, mis organisatsioon on Linnamäe Arenguselts ja millega see tegeleb. Kui te vaevuksite peale sarkasmi ja tühisõnalise esinemise asemel oma küla, kandi või linna elu edendamise eest seisma ja päevast päeva tegutsema, siis oskaksite ka teise kogukonna tegemisi hinnata. Vabandan kui olete suuri asju saavutanud oma inimeste elu parendamiseks. Muidu on lihtsalt lame!

rein
rein

Oodake veel natuke siis pole seda internetii enam läänemaal mitte kellelgi tarvis. nii seda läänemaad arendatakse. :)))

Lutikas
Lutikas

Läänemaal ei jõuta omale arvutitki osta ja te räägite mingist kiirest internetist.

Jaanus
Jaanus

Jäta suitsud ja “kauamängiv bock” ostma, küll siis arvuti tarvis raha jagub!!!

Ehh
Ehh

Küsi rohkem tasu oma töö eest, küll siis jõuad. Egas need arvutid nüüdsel ajal võimatult paõju ka maksa

pook
pook

uudi koit ja urmas sukles on nii vaeseks jäänud et et nende firmad ei jaksa ju rahvale palka maksta

Võibolla
Võibolla

Aga mida töötaja on selleks teinud, et palka küsida juurde, millist väärtust jjurde toonud ettevõttesse? Niisama tahavad kõik ainult saada.

kodanik
kodanik

Telia vastu aitab ainult üks asi – saatke avaldus, et tahate lahkuda. Enne nad liigiutama ei hakka. Ühtegi lubadust ärge uskuge. Ostsin endale suvilasse paarisaja euro eest paar karbikest ja kasutan Elisa kaarti. Keset metsa alla 50, üles 20. Telia kuni 12 tähendab reaalselt 5-6, heal juhul 8 ja nende 100 tähendab umbes sedasama mis need minu karbikesed – 50 ja 20.

Häda abiks
Häda abiks

Täiesti toimetab http://radiolink.ee/

Huvitav
Huvitav

Kas see ettevõte uksed kinni juba ammu pole?

Para Doks
Para Doks

Enne jõuab pärale 5G.

wpDiscuz