Üle aasta uuendamata ID-tarkvaraga ei saa homsest enam riigi e-teenustesse sisse logida

Lääne Elu

info@le.ee

ID-kaardi näidis
ID-kaardi näidis

ID-kaardi kasutajad, kes ei ole üle aasta ID-tarkvara uuendanud, peaksid seda tegema enne 13. juunit, mil Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) läheb riigi autentimisteenuses täielikult üle uuele ID-kaardiga veebis autentimise ja allkirjastamise lahendusele Web eID.

RIA avalikustas uuendusliku Web eID lahenduse 2022. aasta märtsi tarkvarauuendusega ja sellest ajast alates on oma ID-tarkvara uuendanud ja seeläbi Web eID kasutusele võtnud 75% ID-tarkvara kasutajatest. Alates 13. juunist läheb uuele autentimise ja allkirjastamise lahendusele üle ka riigi autentimisteenus, mis tähendab, et ID-kaardi kasutajad, kes viimati uuendasid enda ID-tarkvara enne möödunud aasta märtsi, ei saa enam ID-kaardiga riigi autentimisteenusesse sisse logida ja avaliku sektori e-teenustele ligi.

Neile kasutajatele, kes ei ole veel vajalikku tarkvarauuendust teinud, on kuvatud riigi autentimisteenuse kaudu sisse logimisel vastavat hoiatust. Alates 13. juunist on neile ID-tarkvara uuendamine vältimatu, sest vastasel juhul ID-kaardiga riigi autentimisteenuse kaudu avalikesse e-teenustesse sisse logida enam ei saa.

Uusima ID-tarkvara saab alla laadida siit: https://www.id.ee/artikkel/paigalda-id-tarkvara/

NB! Juhul kui pärast uuendust esineb ID-kaardiga veebis autentimisel või allkirjastamisel tõrkeid, siis veendu, et oled oma veebilehitsejas (Firefox, Chrome, Edge, Safari) Web eID laienduse aktiveerinud. Juhendi Web eID laienduse aktiveerimiseks leiab siit https://www.id.ee/artikkel/veebibrauserite-seadistamine-id-kaardi-kasutamiseks/

Probleemide ja küsimuste korral leiad vastused id.ee veebist. Juhul kui mure jääb lahendamata, siis võta ühendust ID kasutajatoega id.ee lehel asuva vormi kaudu või helista (+372) 666 8888 (tööpäeviti 8.30 – 17.00).

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
9 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Jass
8 kuud tagasi

Nendel on keerulisem kellel on Windows 7 või 8. Alla Windows 10 ei lase arvutile uut tarkvara laadida.

pensionär tibla
8 kuud tagasi
Reply to  Jass

Laaadib küll, aga koos laadib 5 spioon programmid lisaks.
Vaata allalaadimine : seal saab olema – teie brauserit haldab teie organisatsioon.
Täielik kontroll sinu tegevuse üle internetis

Ainus jama,
8 kuud tagasi

et 32-bit op.sys ei toeta enam need uuemad. Linuxi põhja peal on sama, et osadel võtab külge, osadel mitte. Mingi aeg tüütas see pidev juramine ära kaartide, lugejate, tarkvaraversioonide jms. ****ga ja läksin MobiilID peale üle. Kõik eelpool loetletu ei sega – kuni moblal levi on, toimib igal pool (ka nuputelefonidega). Enam ei kujuta ettegi, et peaks nende lugejate, kaartide, uuendamistega jurama iga kord, kui miskit teha vaja.

seikspiir
8 kuud tagasi
Reply to  Ainus jama,

see ju tasuline, 1 euro kuus on ka raha

Svensonite pank
8 kuud tagasi
Reply to  seikspiir

võtab sult kordades rohkem igasuguste kaartide, ülekannete jms. eest.

Uhne
8 kuud tagasi
Reply to  Jass

Kui arvutit ei usalda,pead usaldama iseennast.

Pensionär
8 kuud tagasi

Saab ikka sisse logida pärast homset või ülehomset tarkvara uuendamist? Täna no ei viitsi arvutusmasinat käivitada.

arvo 85
8 kuud tagasi

Kas mina pean uuendama panga jaoks!
WIN 11

Vähne
8 kuud tagasi
Reply to  arvo 85

Küsi pangatöötajatelt abi,nemad aitavad sind.