1

Juhtkiri: vägivalla ohvrid vajavad tuge

Lääne Elu

info@le.ee

Sotsiaalministeeriumi panus võitlusse naiste vastase vägivallaga päädis mullu suure skandaaliga, kui aastaid seda tööd teinud ühingud loobusid riiklikul hankel osalemisest.

Hankel osalemisest loobumise põhjuseks oli liiga tagasihoidlik rahastus. Sotsiaalministeeriumi pakutud summad erinesid kordades sellest, mida vägivalla ohvriks langenud naisi ja lapsi toetanud ühingud soovisid.

Sotsiaalministeeriumi seisukoht oli mulluse skandaali ajal kõigutamatu. Ministeerium nägi vägivallaohvrite tugiühinguis ahnepäitsi, kelle nõudmised oli aasta-aastalt ainult kasvanud. Riigiametnike seisukohta võib mõista, sest ükskõik kui üllas on eesmärk, siis tuleb paratamatult hinnata tehtud kulutusi. Riigikassa võimalused pole lõputud, abivajajaid on paraku rohkem kui võimalusi.

Perevägivalla vastast võitlust toonitas oma esimesel ametiaastal president Kersti Kaljulaid. Riigipea tähelepanu tähtsust ei maksa alahinnata. Esmalt on vaja probleme teadvustada, sellele tähelepanu pöörata ning seejärel saab tõhusalt hättasttunuid aidata ja probleemi juurteni jõuda.

Endise peaministri Taavi Rõivase vägitegu Malaisias ning selle skandaali ühiskondlik vastuvõtt näitab paraku seda, et naiste õigusi Eestis ei austata. Kui riigi poliitilisse tippi kuuluv mees ei suuda tunnistada oma viga, kuidas peaksid seda tegema tuhanded tavakodanikud, kelle käsi tõusnud oma abikaasa või elukaaslase vastu.

Probleemi tunnistamise järel on hättasattunud naiste toetamise riiklik rahastus järgmine tähtis samm. Sotsiaalministeerium oli valmis sel aastal naiste tugikeskuste rahastust suurendama. Nüüd on vaja teha veel järgmine samm ja muuta perevägivalla ohvrite toetustöö püsivalt rahastatuks. Stabiilsust vajavad nii perevägivalla ohvrid kui ka nende aitajad. Iga-aastane projektikirjutamine võiks lõppeda ja selle asemele peaks tulema püsiv riiklik rahastus, mis oleks nii suur, et tõepoolest abivajajaid ka aidata saaks.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Andres
Andres

Käsu Taavi jüngrid jalle raha uluvad…uuuuuuuu

wpDiscuz