0

Läänemaa riigiteede uus hooldaja sai hoiatustrahvi

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Kehv tee Kirimäel 024

Lumest puhastamata tee Kirimäel. URMAS LAURI

Läänemaa riigimaanteede hooldaja Warren Safety ei tulnud eelmisel nädalavahetusel teede hooldamisega toime ja sai hoiatustrahvi.

Teisipäeval kohtusid Läänemaa uue teehooldaja ja maanteeameti esindaja Palivere lähedal Warren Safety siinses tugipunktis Kalda karjääris, et arutada vajakajäämisi ja nende põhjusi. Maanteeameti Lääne regiooni hooldeosakonna peaspetsialist Tiit Ruut ütles, et üldjoontes on 1. veebruarist Läänemaa riigiteid hooldama hakanud OÜ Warren Safety ja Leonhard Weiss Viater Ehitus AS hakkama saanud. „Nende tegutsemine mahtus nõutud aegade sisse, aga millega nad jäid hätta, oli kriitiline lumekihi paksus kõrvalteedel – see ei oleks tohtinud nii suureks minna,” nentis Ruut.

„Maanteeamet on teinud hooldajale mahaarvamise, mis on sisult hoiatustrahv. Eesmärk on, et hooldaja võtaks oma tööd tõsisemalt,” ütles Ruut ja lisas, et praegu ei ole hooldaja mahaarvamise aktile alla kirjutatud.

„Liiklejaid hooldajale tehtud sanktsioonid muidugi ei aita – liiklejad tahavad lihtsalt korralikke sõidutingimusi ja kui neid pole, siis on pahameel täiesti mõistetav,” lisas ta.
Kuna lumesadu vaheldus eelmisel nädalal sula ja külmakraadidega, olid niigi kitsastel kõrval- ja tugiteedel tulemuseks teele sõidetud rööpad, mille kohta tuli kaebusi mitmelt poolt Läänemaalt ja inimesed kurtsid, et teehooldus on veebruari algusest kõvasti alla käinud.

Ruut märkis, et amet oli tagasilöökidega juba ette arvestanud, sest nii kipub olema see igas maakonnas, kus senine teehooldaja uue vastu vahetatakse.
Lääne Elu kirjutas esmaspäeval lisaks hooldamata kõrvalteedele ka eelmisel reedel toimunud sahaõnnetusest Saanika–Martna teel, mille tagajärjel raske hooldusmasin kruusateesse sügava vao sisse kündis.

 „Hooldeauto sahal oli tõstemehhanismi rike ning pehme ja veest küllastunud tee tõttu kirjeldatud sündmus ka juhtus. Teele tekkinud vagu siluti võimaluste piires samal päeval ja otsest ohtu liiklusele selle tõttu ei olnud,” teatas Warren Safety järelevalveinsener Peeter Proses.

Proses lisas, et kaebusi põhjustanud teed korrastati vastavalt seisunditasemele esmaspäeval. Ametile selgitati, et lumekoristus kõrvalteedel viibis, sest tehnika vedas alt – eelmisel reedel oli probleeme sahaga lausa kahel hooldeautol.
Proses nentis, et uuel tegijal tuleb Läänemaa teedevõrgu ja selle iseärasustega veel kohaneda. „Arvestades seni töötatud lühikest aega oleme toime tulnud rahuldavalt,” märkis ta.
„Veebruar pole läbi ja ma ei tahaks uuele teehooldajale lõplikku hinnangut veel anda. Nad alles alustasid ja kõik edasine sõltub juba töötahtest. Vaatame, mida järgmine kuu toob ja kuidas nad hakkama saavad. Nad ütlesid mulle, et on oma järeldused teinud ja proovivad edaspidi teha nii, et sellised asjad ei korduks,” rääkis Ruut.
Maanteeametil oli etteheiteid ka kergliiklusteede seisukorra kohta, mis uue lepingu järgi pole enam vallavalitsuste puhtaks lükata nagu seni. Kuigi kergliiklusteed peavad puhtad olema hommikul kella kaheksaks, oli mitmel pool lumi lükkamata veel pärastlõunalgi. Hooldaja tunnistas, et õigeks ajaks lihtsalt ei jõutud. Ruut rõhutas, et liiklejad peaksid omakorda arvestama sellega, et lumesaju ajal ei suuda mitte keegi tagada suviseid sõidutingimusi. Warren Safetyl on aga tegelikult vedanud – selle talve kõige suurema lume sai endale „lahkumiskingituseks” endine teedehooldaja Lääne Teed.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
MA
MA

Kuradi vastutustunlik firma??? ei saanud need raisad ka see nv teede hooldamisega hakkama. Tallinnast Ristini oli tee puhas aga Ristilt Haapsaluni äärmiselt ohtlik. Sadas ühtemoodi. Teed lükkamata, mille tagajärjel ka kurat laks ära käis. Mida kuradit nad ronivad neid teid hooldama kui ei oskaja ei saa hakkama…

kunn
kunn

Eile hilisõhtul tallinnast haapsalusse sõites olid hooldatud teed ainult riisiperest haapsaluni. Puistur sõitis veel vastugi ja soola lendas. Nii, et tegu ikkagi vastutustundliku firmaga, kes viitsib tööd teha.

M.
M.

Nüüd on metsavahel kruusateed jääs ja keegi ei suvatse ilma teatamata liivatama tulla!

Leo
Leo

Õigus ,vaadake kui ilusad täna teed on .

jama
jama

Kui siiani võin vanaga suhteliselt rahule jääda, siis ütleme nii, et sel talvel oli ka vanaga probleememe piisavalt, kas trotsist uute vastu või midagi muud, aga no teed olid sel aatal kõike muud, kui heas korras kahjuks.

Sass
Sass

Sinuga nõus.

wpDiscuz