Uus Paralepa jalakäijate sild on liikumiseks avatud

Avatar

Kristjan Kosk

kristjan.kosk@le.ee

IMG_4853Ehkki sild ei ole lõplikult valmis, saab seda takistamatult ületada. Foto: Arvo Tarmula

Oktoobri lõpus alustatud Paralepa jalakäijate silla rekonstrueerimine hakkab jõudma lõpusirgele. 

Haapsalu aselinnapea Peeter Vikman ütles, et sild veel valmis ei ole, kuid üle saab jalutada küll. „Hommikul algas käsipuude paigaldamine, varsti tuleb valgustus ja kevadel asfalt,” sõnas Vikman.

Silda ehitab Highway Engineering OÜ.

 

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
to mk
to mk

Tõmba palun tagasi. Kui sa veidigi lugeda oskad, siis loe Puidu kommentaari. 17.08. LE-s ütles aselinnapea Vikman välja – soovime sillal näha puitarhitektuuri, mille täpsema lahenduse pakub välja ehitaja(?????) Kentsakas küll, mismoodi seda hanget siis korraldati, kui polnud täielikku projekti ja jäeti ehitajale tahtlikult mänguruumi (loe: võimalus osa töid ära jätta)

mk
mk

Vöiks nüüd vait olla,kus te mehehd hankeajal olite Ilus sild ju valmis. Pole mõtet enam rusikatega vehkida,kui ise hakkama ei saa.

Natuke on puudu
Natuke on puudu

Käisin uut silda oma silmaga vaatamas. Kõik ilus ja kaasaegne, tsingitud torumetallist käsipuud kinnitatud nikeldatud mutritega ja puha.
Kui algul oli lootust, et uus teetamm tuleb piisavalt pikk ja ulatub kuivale alale Paralepa suunal, siis jagu mäejaks tegemata Spasse pääsemine jääb unistuseks. Juba jälle voolab vesi taamal üle tee 🙁
Sillavallid on jäetud kividega kindlustamata, samas pisut maad Rohuküla poole naabersillal on uhtumiskindlad vallid olema.
Loodan et need kaks minu leitud viga vaegtööd, eks kevadel näeb.

Linnakodanik.

Naljakas
Naljakas

Veidi naljakas lugu küll, kui ehitajaks oli ainult kaks kuud eelnevalt tegutsenud firma. Kuidas ta üldse hankele kvalifitseerus? Aga mis siin arutada, Haapsalu Linnavalitsuses on kõik võimalik.

Puit
Puit

Veel augustis lubati ka puitarhitektuuri sillal näidata 😉
https://online.le.ee/2015/08/17/jaama-oja-saab-jouludeks-uue-silla/

Puit tuleb!
Puit tuleb!

Ehk on siiski tegemist käsipuude karkassiga, hiljem kaetakse raudtorud puitu imiteeriva kleebisega. Lubati veel, et kevadel tuleb ka haljastus ja asfalt.

tuletagem meelde
tuletagem meelde

meil liiguvad asjad vasakust taskust ….. ja mitteüks …ei köhi capice?

andrus494
andrus494

Firma koduleht märgib ära, et 2006 rekonstrueeriti Haapsalus Karja tänavat. Siis vist alltöövõtjana. Tuletage meelde, mis jant selle tänavaga siis oli. Kui mälu lühike, siis vanad Lääne Elu’d tulevad appi. Eksperdid, my ass…!

To andrus494
To andrus494

Saada Lääne Elule rohkem infot, las uurivad. Mina tunnen kärsahaisu.

Loe seda:
Loe seda:

Highway Engineering OÜ on asutatud 21.05.2015. Ilmselt on tegu firma esimese tööga.
Millal oli konkurss, kes on omanikud jne.

Teadmiseks
Teadmiseks

Kõik riigihanked on üleval riigihangete registris ja kontrollisin ka see hange on seal olemas kogu vajaliku informatsiooniga.

mk
mk

Nii,et Andrus võtnuks turu äärest kolm meest ja teinud silla valmis…

andrus494
andrus494

Absoluutselt nõus. Isegi selline. Aga point on praegu teine.

andrus494
andrus494

SILDA ehitatakse praegu Hong Kongi ja Macao vahele. Jaama ojast ülekäiguga saaks iga ehitusest taipav 3…4 meheline brigaad hakkama.

Haha
Haha

Mine arene kusagil. Silda ehitavad sillaehitus eksperdid mitte tavalised ehitajad.

juss
juss

Titetegemisega saab ka iga meesterahvas hakkama, aga lapse kasvatamisega mitte!

wpDiscuz