Haapsalu sõpruslinna Umani linnapea astus tagasi

Lehte Ilves

Lehte Ilves

lehte@le.ee

Haapsalu sõpruslinna Umani linnapea astus tagasi, et leevendada pingeid linnas.

Sellest teavitas täna linnavolikogu liikmeid Haapsalu volikogu liige, endine aselinnapea Andreas Rahuvarm, kes oli Skype’i teel ühenduses Umani välissuhteid korraldava ametniku Galina Kutšeriga.

„Olukord Umanis, nagu kogu Ukrainas on pingeline,” ütles Rahuvarm. „Nende linnapea Juri Podrov on tagasi astunud.”

Rahuvarmi sõnul on suured pinged mitte ainult suurlinnades, vaid ka mujal. Nõutakse omavalitsusjuhtide tagasiastumist. Pikki aastail linna juhtinud Juri Podrov astuski kodurahu huvides tagasi.

Alguses tahtsid paljud linnaametnikud lahkuda, aga linnapea palus abilinnapeadel ja osakonnajuhatajail jätkata, et linnaelu ei jääks seisma, vahendas Rahuvarm Galina Kutšerit. Uute kohalike valimisteni on Ukrainas jäänud aasta aega.

Abi Uman Haapalult ei küsinud, ütles Rahuvarm. Küll aga kinnitas Kutšer, et sõprussidemed Haapsalu ja Umani vahel jätkuvad.

„Tervitas linna ja volikogu südamlikult,” teavitas Rahuvarm volikogu liikmeid.

Rahuvarmi sõnul on ta Umaniga paar korda kuus Skype’i teel ühenduses.

Haapsalu sõpruslinn Uman jääb Kiievi ja Odessa vahele, asudes Kiievist 200 km lõuna pool.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Walid
Walid

Kahupea, on jah lihtne! Eriti hea oleks seda vist suvel teha – kstaavaks paar puhmast koriandrit, selle saaks siis peenralt vf5tta ja tiivad grilliks f5ues grillil! Aga see on kfcll tore, kui ve4ikestes poodides ka olukord paraneb. Sfcnnipe4evi on mul tf5esti mitmesuguseid (suured te4nud suurepe4rase kuupe4eva valimise eest :), aga tunne on tegelikult igal aastal sama.

Oklahoma
Oklahoma

Thanks for the article post.Really thank you! Want more.

Obamacare
Obamacare

Wow, great blog.Thanks Again. Fantastic.

5 dollars
5 dollars

I appreciate you sharing this blog article.Really thank you! Will read on…

wpDiscuz