Kirikuõpetaja Kristo Hüdsi peab lugu rulasõidust

Andra Kirna

andra@le.ee

rc="https://online.le.ee/wp-content/uploads/2022/10/kristo-hudsi_andra-21.jpg" alt="" width="2000" height="1333" /> Kuigi Kristo Hüdsi aktiivselt enam rulasõiduga ei tegele, on kunagi õpitud trikid tal ikka meeles. Foto Andra Kirna[/caption]

Täna Lääne-Nigula koguduse õpetaja ametisse pühitsetaval Kristo Hüdsil on üsna ootamatu harrastus – ta on teismeeast alates tegelenud rulasõiduga.

Rulaga tegi Hüdsi tutvust Paliveres. „Aasta võis olla 2003, kui esimese rula sain. Käisin siis 7. või 8. klassis,“ ütles ta. Oma sõnul sõitis mees järjest umbes kümme aastat ja päris nurka pole ta rula visanud siiani. „Väga aktiivne rulasõitja ma praegu ei ole. Lastega Paliveres ikka sõidan, aga spordi mõttes sõidan nüüd rohkem jalgratast, see on vähe tervislikum,“ rääkis ta. „Põrutab vähem,“ ütles ta kaht ala võrreldes.

Artikli lugemiseks tellige päevapilet, digipakett või logige sisse!

9 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments
Milleks
5 kuud tagasi

üldse selline artikkel ajalehte? Uudis see pole, et inimesed rulaga söidavad.

ütle sa nüüd
5 kuud tagasi
Reply to  Milleks

Pealkiri on eksitav nagu ikka. Artikkel on tegelikult ju inimesest, kes Lääne-Nigula koguduse õpetaja ametisse pühitsetakse ja uuritakse, mis mees ta on.

Swen
5 kuud tagasi

Jumalat pole olemas ju

mis
5 kuud tagasi

õpetaja, kiriku teener

kui nii
5 kuud tagasi
Reply to  mis

ja mis siis?

selline
5 kuud tagasi

haiglane reklaam, et tegelikult olen ma jänes, aga vahel ka kaamel, tihti velosipeed , aga põhiliselt asjaarmastaja õhumüüja

Õpetaja
5 kuud tagasi
Reply to  selline

Kristo kunagise õpetajana ütlen, et tegemist on sihikindla noore inimesega, kes väärtustab tervislikku eluviisi: teeb ise sporti, on eeskujuks oma lastele. Näen teda sageli lastega koos liikumas. Rulatav kirikuõpetaja on sama normaalne nähtus kui näiteks alpinismiga tegelev psühholoog. Mõlemad teevad sporti ja tegelevad inimestega. Me võime ju kirikuõpetaja töös näha tegelemist ühiskonna liikmetega. Kui inimene leiab jõudu ja lohutust ning suhtlusseltskonda kirikust, siis on see hea, sest ta pole üksi.

mis haigus Sul?
5 kuud tagasi
Reply to  selline

Mida öelda proovid? Miks ei või tegeleda millegagi, mis huvi pakub? Ole normaalne ja lase teistel elada, ei pea halvustama. Suhelge inimestega ja näete, et KA KIRIKUÕPETAJAD ON NORMAALSED INIMESED. Viisakad ja kaastundlikud pealekauba. Kui Sulle usk huvi ei paku, on targem vait olla ja rääkida sellest, mis Sulle huvi pakub. Ka usklikega saab rääkida muudel teemadel, päris kindlasti ja hästi huvitavalt.