Matsalu loodusfilmide festivalil pälvis Keskkonnaministeeriumi eripreemia „Suur soo“

Lääne Elu

info@le.ee

Kaader filmist „Suur soo”.
Kaader filmist „Suur soo”.

Keskkonnaminister Madis Kallas andis Matsalu loodusfilmide festivali eripreemia filmile „Suur soo“, mis räägib inimeste loodusega ühes rütmis kulgevast elustiilist Emajõe-Suursoos.

Visuaalselt mõjusa dokumentaalfilmi operaator-režissöör on Remek Meel, produtsent Riho Västrik, stuudio Vesilind.

Keskkonnaminister Madis Kallas toonitas Matsalu loodusfilmide festivali (MAFFi) kahte olulist rolli. „20-aastane MAFF on ühelt poolt toonud meieni maailma erinevaid nurki, kuid samas on tegemist loodusinimeste olulise kokkusaamiskohaga, kus sünnivad mõtted uuteks filmideks ja keskkonna hoidmiseks,“ ütles minister. Just seepärast otsustas keskkonnaministeerium oma eripreemiat pärast pandeemia-aastaid taas välja andma hakata.

Alates 2017. aastast on Matsalu loodusfilmide festival tunnustatud EFFE (Europe for Festivals, Festivals for Europe) kvaliteedimärgisega. Praeguseks on festival kasvanud 12-päevaseks ürituseks, mis ulatub Lihulast välja – Viljandisse, Narva, Tallinnasse, Tartusse ja mujale.

Minister Kallas andis filmifestivali eripreemia „Suure soo“ tegijaile üle eile Lääneranna vallas Kõmsi rahvamajas peetud konverentsil „Kohtuvad keskkonnateadlikkus ja looduskaitse”. Konverentsil jagati muuhulgas kogemusi, kuidas mõjutada inimesi langetama keskkonnahoidlikke valikuid.

Ministeeriumi keskkonnateadlikkuse nõunik Asta Tuusti ütles, et keskkonnakaitse ei ole meie haridusprogrammides pelgalt loodusainete teema, vaid seotav kõikide õppeainetega. Tuusti sõnul peavad inimeste keskkonnateadlike valikute aluseks olema teaduspõhised teadmised, mis omakorda baseeruvad seoste loomisel loodus-, majandus-, sotsiaalse ja kultuurikeskkonna vahel. „Oskused keskkonna uurimiseks, analüüsimiseks ja probleemide lahendamise mõjutamiseks annavad inimestele võtme keskkonna säästmisel,“ rääkis Tuusti.

Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments