6

Taebla ja Palivere hakkavad maid jagama

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Lääne-NIgula vallavolikogu. Urmas Lauri

Neljapäeval oli Lääne-Nigula volikogu üksmeelne, et uuest aastast on vallas nelja osavalla asemel kaheksa.

Nelja eri otsusega kiitis volikogu heaks Oru, Risti, Palivere ja Taebla osavalla moodustamise.

Pikki kõnesid osavalla poolt või vastu ei peetud, sest eelmistel istungitel on seda teemat juba põhjalikult arutatud.

„Valda on läbi osavaldade hästi juhitud. Osavallavanemad on oma piirkonnas selged liidrid,” nentis volikogu arendus-ja eelarvekomisjoni esimees Jüri Ott. Ta lisas, et komisjon oli üksmeelselt osavaldade moodustamise poolt.

Einar Pärnpuu vahendas volikogule majandus- ja planeerimiskomisjoni osavaldu toetava seisukoha. Omalt poolt lisas ta, et temal on suurim kahtlus Taebla osavalla mõttekuses. „Kõrval on vallavalitsus olemas,” ütles Pärnpuu. „Aga kui on kogukond, kes osavalda tahab, hakkab vallaametnikelt nõudma ja neid ka toetama, siis hakkab osavald toimima.”

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Lugeja
Lugeja

Varsti saab Lääne-Nigulast siis maakond ja ongi haldusreformi eelne struktuur tagasi, ainult veelgi enam killustatult.

...
...

lollus kuubis

nimi
nimi

Paras teater. Tekitame veel ametnikke juurde, siis äkki tuleb rikkus majja! Kokku-lahku tantsusammud ja suurt midagi ei muutu, peale selle, et valitsemiskulud kasvavad. Ehkki Linnamäe osas olen natuke teist meelt (ma ei ole Linnamäelt)

Varoona
Varoona

Jutuks hea küll. Muidusööjatest on meil puudus kindlasti.

vingatsitele
vingatsitele

teie rahakotist, kui seda üldse on ( kas maksate makse valda ja kui palju) ei sõltu suurt midagi, sest 90% raha valda tuleb väljast poolt valda.Kogukondade soove tuleb arvestada- pole nii, et käid siin suvitamas ja teenuseid tarbimas ja siis õpetad kohalikke elama.

Ei tea
Ei tea

kogukond kogukond, kuule inimene, see maa on nii väikene, et iga paari talu peale pole vaja osavaldasid ja muud jama korraldada ju. Minuarust läheb see ametkondade ja igasuguste komisjonide ja ametnikele kohtade loomine juba absurdseks. Varsti ei tee keegi enam päris tööd vist.

wpDiscuz