29

Uus pakub Oru hooldekodu eest 100 000 eurot

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Oru hooldekodu remont peab algama juba juulis, sest toetusraha tuleb aasta lõpuks ära kulutada. Foto: Urmas Laur1

Suurärimees Koit Uus on valmis 100 000 euro eest ostma Oru hooldekodu vähemusosaluse.

Uusi pakkumise sai Lääne-Nigula vallavanem Janno Randmaa 8. juunil. Uus Investeeringute Hoolduse osaühingu juhatajana lubab osta 49 protsenti osalust 100 000 euro eest, kui vald paneb hooldekodu enampakkumisele. Uus kinnitab, et lubadus kehtib viis aastat ja Investeeringute Hooldus kohustub enampakkumisel osalema.

Uus seab tingimuse, et viie aasta möödumisel läheb Lääne-Nigula vallale kuuluva Oru hooldekodu enamusosalus müüki koos tema osa kaasamüügiõigusega. „Kui vald kunagi müüb, siis minu osa läheb kaasa,” ütles Uus Lääne Elule.

Uusi sõnul on tema pakkumine garantiikiri, et Lääne-Nigula vald saaks lagunevas Räägu mõisa häärberis tegutseva hooldekodu korda teha.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
kodanik
kodanik

piinlik on hoopis see, kuidas hooldekodudest on tehtud äriprojektid, ärikatele kasumittootvad ettevõtted. Kas keegi korraks on viitsinud ühe mõtte lõpuni mõelda- mille arvelt siis kasum tuleb?

Lahe lugu
Lahe lugu

Meie oma oligarhid. Kummaline, et lasti varasid enesele müüa.

Kalle
Kalle

Kui Koit Uus poleks istunud omal ajal KEKi juhataja kohal, poleks ta saanud ka KEK-i Varasid erastada. Oleks rikkaks saanud keegi teine, kes oleks sellel toolil istunud.
Mingit reaalset geniaalsust äri valdkonnas siin ei ole. Kõik, kes on seda märganud ja mõistnud, ei ole kommunistid.

vaatleja
vaatleja

Enamus kommijad elavad vist kommunismis, et ei saa aru miks ja kuidas turumajandus toimib. Kiruvad tegijaid, et tahavad kasumit jne.
Pakkuge siis parem variant välja kus ei peaks ” ärikaid ” nuumama.
Soovitan järgmine kord enne mõelda kui end lolliks teha.

Toslem
Toslem

lgp.Vaatleja. Tehing peab olema mõlemale poolele kasulik. Nimeta valla kasu. Vald nii ehk naa saab hooldekodu remonditud ja vajadusel ka müüdud, kui vaja. Milleks veel ühte “lusikameest” siia, kes enampakkumisel lubab tulevikus osta 49% 100 000 euroga ja seab veel lisatingimusi. Me ju ei tea, palju maksab 100% osalust. Liiga palju pimedaid otsi.

vaatleja
vaatleja

Kuule toslem, võtad sõna aga ise tunnistad, et ei tea tehingust muhvigi.

Toslem
Toslem

Kuulan teadjamehe selgitusi

Pss
Pss

Ei peagi sa kõike teadma kuni tehingud seaduslikud on.

Ehh
Ehh

Vanad nõuka aegsed inimesed, mis neist tahad. Pole õpetatud rahast raha tegemist ja eks siis tundubki kole kahtlane kõik

Lahe lugu
Lahe lugu

Kirjuta siis lahti, kuidas teenisid oma esimese miljoni? 😉

Pluuto
Pluuto

Tahad teha raha vanade ja haigete arvel! Häbi- tee raha oma tööga,mitte pöidlakeerutamisega.

Pensionieelik
Pensionieelik

Miljardäride toppi kuuluv aferist pakub näpuotsaga ühiskonnale raha?!
Naeruväärne! Hoia parem eemale!!!!

Toslem
Toslem

Palavaga mõte ei liigu. Ma saan aru, et KU annab vallale 100 000 eurot 49% osaluse eest; vald võtab 0,5 mio laenu ja remondib koos riigi rahaga hooldekodu; vald liidab Oru ja Risti hooldekodud ning müüb viie aasta pärast kogu kupatuse maha; müügitulu jagatakse 49% – 51%. Pole paha. Kui eksin, siis lükake ümber.

kodanik
kodanik

Pole hullu, vaatamata palavusele päris õige mõttekäik. Siit pole raske edasi mõelda. Isegi palavaga. 1. Mis häda on vallal ca miljon maksvast objektist pool 100’000 eest ära anda? Mis ta selle eest vastu saab? Kui saab, siis paluks infot. 2. Mis huvi on Uusil paigutada 100 000 ärisse, kui pole näha, et see tagasi tuleb? Tõenäoliselt on võimaliku ostjaga juba ammu läbi räägitud.

Oppaa
Oppaa

Juu ikka kasu saamise eesmärgil. Mis siin keerulist on? Kade meel, et ise ei saa, ei oska? Ära ole!

Toslem
Toslem

Aga miks pean mina, maksumaksja, selle äriplaani kinni maksma.

Nojah, aga
Nojah, aga

…kui palju sa siis seda kinni maksad?

Lahe lugu
Lahe lugu

Aga sa ise maksad siin anonüümsena kõik kinni, selge. kaua sa juba tootvat tööd oled jõudnud teha?

ha ha ha ha
ha ha ha ha

osanikuks tähendab siiski kasumit
vaesekesed kelle lähedased seal on.. odavam oleks palgata erahooldaja ja üürida odavam rendikorter väikeasulas

Vahi nalja
Vahi nalja

Kas nüüd on jõutud siis niikaugele, et võib lausa avalikult rääkida ärastamisest? Avaliku vara (KOV) erastamisel või võõrandamisel on omad reeglid ja seadusandlus, aga mitte suvakokkulepped või omade jopede skeemitamised. Masendav eetiline tase ja olematu juhtimiskultuur.

Eino
Eino

Investeeringute vastu olete? Olulisem on ju et sellised asjad korda saaks tehtud, mitte jääda vaidlemagi ja mitte midagi teha. Ei ole ilus kade olla!

Toslem
Toslem

Vald võtab laenu pool miljonit, riik paneb juurde 260 000 ja ehitus las lennata. Kui kibedalt teevad, siis esimeseks lumeks valmis. Aga milleks veel siin KU 100 000 49% osaluse eest ?

Jaanus
Jaanus

Vallal pole võimalik rohkem laenu võtta kuna ei suuda varem võetud laene Oru kultuuripalee ehitamiseks tagasi maksta. Nii lihtne see tehing ongi.

Pluuto
Pluuto

Milleks see kultuuripalee,kui vanadekodu vajab remonti-tähtsuse järjekorras!!Austa vanemaid inimesi.kes teile noortele selle uue riigi kätte teenisid oma tervise arvelt.Neile esiteks mugavam olemine -austusest ja tänuks.!

Eino
Eino

Investeering?

Toslem
Toslem

See lõhnab rohkem rumalatelt raha äravõtmisena.

Eino
Eino

Kui teil oleks tagataskust sada tuhat võtta, küll te otsiks ka sellele tootlust, et rotid auke sisse ei näriks.

Kui loll KOV on, selgub nüüd
Kui loll KOV on, selgub nüüd

Kas keegi “pakub” mifagi, ilma kasu saamata? Ärge lootkegi. Selline nn. pakkumine on peenelt välja mõeldud ja täpselt arvutatud. Kasudega ja kuhjaga..

to toslem
to toslem

Mikk Lõhmus pole teadjamees, ära teda kuula. Ta on seda asja juba mitu aastat munenud ja ongi ära munenud…, terve valla ära munenud.

wpDiscuz