1

Lihula jalgpalliklubi tuli Pärnumaa meistriks

Lihula JK tuli Pärnumaa meistriks. Foto Liset Kuusik
Lihula JK tuli Pärnumaa meistriks. Foto Liset Kuusik

Laupäeval toimusid Tori uhiuuel kunstmuruväljakul Pärnumaa 2020 aasta jalgpalli meistrivõistlused.

Kokku osales turniiril kümme meeskonda. Rõõm on tõdeda, et Lääneranna vallast osales turniiril kolm endist Läänemaa meeskonda – Lihula jalgpalliklubi, Vatla jalgpalliklubi ja Jalgpalliklubi Hanila Tulevik.

Imelise turniiri tegid Lihula jalgpalliklubi jalgpallurid.
Alagrupis saadi kolm võitu ja vaid ühel korral tuli vastaste paremust tunnistada.

Häädemeeste JK Merejumalad alistati Reilo Marki kahe värava toel 2:0. Kolm vastuseta väravat löödi Vatla JK meeskonnale. Väravate autoriteks olid Madis Sibul, Rivo Oosim ja Romel Puda.

Kolmas võit võeti Valice Car meeskonna üle tulemusega 2:1. Siin olid kodumeeskonna eest täpsed Randel Plaas ja Madis Sibul.

Alagrupi võitjat otsustavas kohtumises peeti tuline lahing eelmise aasta Pärnumaa meistri ja hetke Pärnumaa parima klubiga Pärnu JK Vaprus. Sellel korral jäädi napilt 1:2 alla. Värava lõi taas Reilo Mark, kes ka igapäevaselt Pärnu JK Vaprus II meeskonnas Eesti II Liigas kaasa lööb.

Alagrupis saadud teine koht viis Lihula jalgpallurid kokku teise alagrupi võitja FC Audruga.
Mäng oli kaasahaarav ja ülimalt pingeline. Normaalajal väravaid kummalgi meeskonnal lüüa ei õnnestunudki. Finaali pääseja pidi otsustama penaltiseeria.
Siin olid lõunaläänlased paremad ja realiseerisid kõik kolm löök, vastaste kahe vastu. Penaltipunktilt olid täpsed Madis Sibul, Reilo Mark ja Argo Mõtt.

Teises poolfinaalis oli võidukas Pärnu JK Vaprus, kes alistas FC Peedu Star Vara.
Seega selgitasid Pärnumaa 2020 aasta jalgpallimeistri alagrupikaaslased Lihula jalgpalliklubi ja Pärnu JK Vaprus.

Finaal oli päeva kõige huvitavam kohtumine. Kindlasti oli selleks oma osa ka mõlema meeskonna heal mängukvaliteedil.

Pärnu JK Vaprus, kelle ridades tegid kaasa mitmed mängijad, kes kokku on Eesti kõrgemas, Premium Liigas pidanud 236 mängu. Lihula JK koosnes aga tublidest kohalikest Lihula meestest, kes kõik koolipõlves kodukandis jalgpalliga alustanud ja Eesti meeste meistrivõistluste madalamates liigades oma meeskonnaga järjest mänginud aastatel 2009-2018.

Lihula jalgpallurid näitasid tõelist sisu ja meeskonna vaimu. Lihula asus vastaste omaväravast mängu 1:0 juhtima. Käimas oli juba mängu viimased sekundid, kui Pärnu JK Vapruse kasuks määrati Lihula kaitsja käega mängu eest penalti. Vastastel oli suur võimalus viigistada, kuid löök lendas väravast mööda. Kohe kõlas ka lõpuvile, mis tähistas Lihula jalgpalliklubi Pärnumaa meistritiitlit.

See on ühtlasi üldse Lihula esimene tiitel õuetingimustes. Läänemaa meistrivõistlustel on võidetud igat värvi medaleid, kuid mitte kuldset, nüüd saadi aga uues maakonnas hakkama kuldse turniiriga.

Lihula JK mängis koosseisus: Madis Sibul, Reilo Mark, Ivar Nikkel, Argo Mõtt, Reigo Vänt, Randel Plaas, Rivo Oosim, Rasmus Paulus, Kaarel Pikkmets, Romel Puda.

Lihula JK väravavaht Ivar Nikkel valiti turniiri parimaks väravavahiks.
Vatla JK ja JK Hanila JK Tulevik lõpetasid turniiri 9-10 koha jagamisega.

2020. aasta Pärnumaa jalgpalli meistrivõistlused tõid lõunaläänlastele mõlemad tiitlid.
Augustis tuli naiste Pärnuma meistriks Lõuna-Läänemaa jalgpalliklubi, nüüd duubeldas kuldmedalivõitu Lihula jalgpalliklubi meeskond.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Rae
Rae

Väga äge uudis. Palju õnne!

wpDiscuz