3

Täna on viimane päev ettepanekute tegemiseks Haapsalu kaasavasse eelarvesse

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Haapsalu linnavalitsus. Foto: Malle-Liisa Raigla
Haapsalu linnavalitsus. Foto: Malle-Liisa Raigla

Haapsalu linna kaasava eelarve ettepanekute vastuvõtmine lõppeb täna südaöösel.

Hetkel on tehtud seitse ettepanekut:

  • Asfalt Uuemõisast Valgeväljani
  • Haapsalu mänguväljakud korda (lossipark ja Iloni imedemaa)
  • Männiku tee kõnnitee
  • Panga küla skatepark (põhjatööd)
  • Tänavavalgustus Uuemõisa-Saunja kergliiklusteele
  • Tänavavalgustuslatern Tšaikovski pingi juurde
  • Uuemõisa parki laste mänguväljak

Ettepanekute sisuga saab lähemalt tutvuda siin.

Kaasava eelarve ettepanekute tegemine on jagatud kahe piirkonna vahel. Esimene piirkond on Haapsalu linnaline piirkond koos Uuemõisa ja Paralepaga (ettepanekud kuni 20 000 eurot). Teine piirkond hõlmab endas endist Ridala valda (ettepanekud kuni 10 000 eurot)

Ettepaneku minimaalne suurus on 1000 eurot.

Kaasava eelarve eesmärk on avalikult kasutatavate investeeringute tegemine või ürituste korraldamine. Kaasava eelarve ettepanek peab pakkuma avalikku hüve ja olema realiseeritav avalikku kasutusse või suunatud avalikkusele (üritus) ning ettepanek ei tohi tekitada ebamõistlikke kulusid linna järgnevate aastate eelarvetele.

Esitatud ettepanekuid hindab linnavalitsuse poolt moodustatav komisjon, kuhu kuuluvad linnavalitsuse vastava eriala spetsialistid, linnavolikogu vastava valdkonna komisjonide esindajad ja vajadusel sõltumatud spetsialistid. Kaasava eelarve summa piiresse mahtuvate eeldatava maksumusega ettepanekute hulgast võimalike elluviidavate ettepanekute selgitamiseks korraldatakse linnakodanike hääletus. Ettepanekute lõplik paremusjärjestus selgub rahvahääletuse tulemusel hiljemalt 30. oktoobriks.

Hääletamine viiakse läbi elektrooniliselt kohalike omavalitsuste istungite infosüsteemi VOLIS keskkonnas (www.volis.ee) ja Haapsalu Linnavalitsuse kantseleis (Posti 34, Haapsalu).

Elluviimisele kuulub üks või mitu paremusjärjestuses enam hääli saanud ettepanekut, mis lähtuvalt ettepaneku eeldatavast maksumusest ja mahuvad kaasavale eelarvele linnaeelarves eraldatud summa piiresse, kuni olukorrani, kus paremusjärjekorras järgmist ettepanekut ei ole võimalik enam täies ulatuses rahastada.

Ettepanekuid saab elektrooniliselt esitada Haapsalu linnavalitsuse kodulehel Volis keskkonnas.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Kodanik
Kodanik

Enamus ettepanekud ju linnavalitsuse tavapärane tegevus (antud juhul tegevusetus) , kui mänguväljakud on kehva hoolduse tõttu lagunenud tuleb need korda teha sama kõnniteede kohta.

Juku
Juku

Teen ettepaneku uus linnapea valida ja uued näod volikogusse. Raha selleks võib võtta kaasavast eelarvest.

Kodanik
Kodanik

Rahvas ju nii armastab meie linnapead

wpDiscuz