1

Lääne-pöialpoiss pesitseb Noarootsis

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lääne-pöialpoiss. Foto. Tarvo Valker
Lääne-pöialpoiss. Foto. Tarvo Valker

Läänemaal Noarootsis pesitsevad teist aastat lääne-pöialpoisid, kes veel neli-viis aastat tagasi olid Eestis haruldased eksikülalised.

Ornitoloog Tarvo Valkeri sõnul vaadeldi esimesi pesitsevaid lääne-pöialpoisse Noarootsis mullu, tänavu on neid aga palju rohkem. „Laulmas oli neid kuulda ka Haapsalus,” ütles Valker.

Esimesi pesitsevaid lääne-pöialpoisse Eestis vaadeldi Pärnumaal kaks aastat tagasi. „Tegemist on lõunapoolse liigiga, kes laiendab oma levikuala,” ütles Valker. Seda põhjustavad soojad talved – lindude arvukus kasvab ja nad otsivad põhja poolt uusi pesitsuspaiku. Lääne-pöialpoisid saabuvad Eestisse aprillis ja lahkuvad septembris-oktoobris.

Eestis pesitsevast pöialpoisist eristab lääne-pöialpoissi valge kulmutriip silma kohal. Pöialpoisil triipu ei ole. Pöialpoisid on Eesti ja Euroopa väikseim linnuliik.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Abe
Abe

Meil haapsalu külje all toimetavad samasugused.

wpDiscuz