7

Urmas Sukles palub haigetel inimestel koju jääda

Haapsalu linnapea Urmas Sukles tunnistas lõppevale aastale tagasi vaadates, et valitseb täiuslikku linna. Arvo Tarmula

Haapsalu linnapea Urmas Sukles palub sotsiaalmeedias kõigil, kes on vähegi haiged kodus püsida.

„Täna on meil kujunenud situatsioon, kus on haigeid, kes ravivad end kodus ja keda pole veel jõutud testida. Kui sul on lähiajal olnud või on mõni sellistest haigusnähtudest – mõõdukas palavik, nõrkus, maitsemeele kadumine, kerge köha, hingamine raskendatud, kurguvalu, nohu, siis väldi kontakte teiste inimestega ja püsi kodus,” kirjutab Sukles.

Ta soovitab suhelda oma perearstiga ning kodust mitte välja tulle enne kui haigusnähtudest on möödas kaks nädalat. „Kui te näete linnas kedagi, keda te teate haige olevat või hiljuti olnud, paluge tal tungivalt koju minna,” kirjutas Sukles. „Ainult nii saame me tema levikule piiri panna.”

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Enriko
Enriko

Terevisioonis avaldas noorepoolne saatejuht imestust, miks Eestis on pensionieas viirusnakatunute osakaal nii väike? Sellepärast, et Eesti vanake on kõige üksildasem vanake maailmas! Kes talle selle viiruse ikka koju kätte toob, erinevalt kolm põlvkonda koos elavast Itaalia perekonnast, kus noored-vanad ninapidi koos? Ka ei reisi meie 70+ kaasmaalased märkimisväärselt. Seevastu majanduslikult kindlustatud 30-50 aastased eestlased reisivad vägagi ning on hetkel ka suurim viirusnakatunute grupp Eestis.

Mõte
Mõte

Mis saab siis, kui tervis käest ja perearst suunab testima?! Kuhu peab inimene minema, kui enesetunne halb ja autoga iseTallinnasse sõita ei suuda, aga kiirabi kanditaat veel pole?! Nagu olen aru saanud on Haapsalu testimiseks nn paberite ja näitajate järgi testimise vajaduseta!!! Kahjuks aga keegi ei tea tegelikkust….

siiru-viiru
siiru-viiru

Hästi kirjutatud, aga vähe kirjutatud. Haige inimene ei tahagi selliste sümptomitega välja minna. Kui ma näen linnas kedagi, kes hiljuti haige oli, siis küsiksin, et miks sa välja tulid ning arvan kuulvat vastust, et pole ju kedagi, kes söögi toob ning apteegist rohtu-naabreid tülitada ei taha ning lapsed ju kõik mööda ilma laiali. Enne kui palume kellelgi tungivalt koju minna, küsiks, kas saan sind kuidagi aidata. Muidugi peab valmis olema, et pahalane tatti pritsima ei hakka.

Mart
Mart

Suklesele meenus, et valimised on tulekul.

vanaema
vanaema

Kuulge, Sukles osutus suure ülekaaluga valituks ka siis, kui sõna ,,koroona,, meist keegi ei teadnudki. See on tõsine pandeemia, nalja sel teemal teha ei kannata ja aasida samuti mitte . Olge terved.

Seda et
Seda et

Ülekaalukalt osutus sellepärast, et vastaseid ei olnud. Oli siililegi selge, et selleks ei ole Vikman ega ammugi mitte Vallimäe. Piisab sellest, kui tuleb värsket verd ja ta on kadunud.

vanaema
vanaema

Praegu oleks tark keskenduda koroona, mitte Suklese kadumisele. Ja ikkagi, olge palun mõistlikud ja terved.

wpDiscuz