Läänlased võistlesid Rukilillemängude kergejõustikuvõistlustel edukalt

Kolm Haapsalu KJK medalineiut. Foto: Kaja Ladva

Pärnus uue rajakatte saanud Rannastaadionil toimusid 30. korda Rukilillemängude kergejõustikuvõistlused.

Pärnus võistles üle 500 noorsportlase, 33 kergejõustikuklubist. Esimest korda toimus nimetatud võistlus 1990. aastal Tallinnas Kadrioru staadionil. Nii nagu nüüd juubelivõistlusel, olid noored Läänemaa sportlased edukad ka esimestel Rukilillemängudel üle veerandsaja aasta tagasi. Allakirjutanul oli esimestel mängudel au ka ise tollast Haapsalu rajooni noortevõistkonda sportlasena esindada.

Pärnus toimunud võistlusel oli Haapsalu kergejõustikuklubi esindatud kuue spordineiuga. Läänemaa kergejõustikuklubi võistles kahe neiu ja kaheksa spordipoisiga. Kui linnaklubi esinduses teevad kaasa õpilased Haapsalu, Oru ja Ridala koolidest, siis Läänemaa KJK esindasid sellel võistlusel kümme Lihula gümnaasiumi õpilast.

Mõlema klubi noored olid väga tublid. Haapsalu KJK neiud võitsid kokku kolm medalit ja mahtusid 12 korral esikaheksasse. Kokku tegid Kaja Ladva hoolealused veel seitse isiklikku rekordit.

Läänemaa KJK sportlastel jäi mitmel alal medalist sõrmeotsa jagu puudu, küll aga võideti kuus kohta esikaheksas ja püstitati 21 isiklikku rekordit.

Haapsalu KJK sportlastest jõudsid medalivõitudeni kolm kergejõustiklast. Tütarlaste U14 vanusegrupi teivashüppes saavutas tulemusega 2.30 pronksmedali Karen Loorens. Veel oli ta viies kõrgushüppes, tulemus 1.45 ja kuues 80 meetri tõkkejooksus. Lisaks sai ta kaheksanda koha kuulitõukes, tõugates 2kg raudmuna 9.77. Noorelt sporditüdrukult seega väga stabiilne ja hea võistlus.

Maily Märss, kes võistleb U16 vansuerühmas, saavutas hõbemedali kuulitõukes. Kolme kilogrammsie kuuliga tuli tulemuseks 11.41. Esimesena jäi ta medalist ilma kettaheites, kus suutis 0,75 kg heitevahendi paisata 31,99 meetri kaugusele. Üheksas oli ta odaviskes, 400 grammise odaga tuli tulemuseks 34.94.

Eliis-Maria Koit võitis neidude U18 vanuseklassis pronksmedali kõrgushüppes. Selle andis tulemus 1.58.

Emma-Kathrina Heina oli neidude U16 klassis viies 300 meetri tõkkejooksus, ajaks talle 48,74. Kuuendaks hüppas ta end kõrgushüppes 1.50-ga. Odaviskes lõpetas ta esikaheksa, tulemuseks 35.18. 100 meetri tõkkejooksus jõudis ta ajaga 16,15 sekundit finaali.

Kleer Jaani oli U16 neidude kõrgushüppes seitsmes. Tulemuseks 1.45. Kaugushüppes tuli samuti välja suhteliselt hea võistlus. Üheteistkümnenda koha 33 sportlase hulgas andis tulemus 4.88.  Lisete Mikk hüppas teivast 2.10 See oli väärt neljandat kohta tüdrukute U14 klassis.

Läänemaa KJK poisse esindasid Lõuna-Läänemaa Jalgpalliklubi jalgpallurid. Parima tulemuse tegi Kevin Leemets. Poiste U14 kuulitõukes tõukas ta 3.kg kuuli 10.28 ja see andis kõrge viienda koha.

Kaks väga head jooksu tegi U14 vanuserühmas Kenneth Lomp. 800 meetri distantsil oli ta kuues, ajaks 3.01,69 ja 400 meetri jooksus kaheksas, ajaks 1.18,10. Tema vend Paul Lomp, kes võistleb U16 vanuserühmas ei jäänud nooremale vennale palju alla. Kaks üheksandat kohta võitis ta 800 meetri ja 1500 meetri jooksudes. Esimeses jooksus tuli ajaks 2.35,11 ja teises 5.39,06.

Virgo Vallik, hetkel ka U17 Eesti jalgpallli noortekoondisse kuuluv mängija sai kuuenda koha 800 meetri jooksus ajaga 2.18,98. 1500 meetri distantsil oli ta üheksas, ajaks siin väga korralik 4.40,37.

Robico Villers jooksis ennast 1500 meetris kaheksandaks, ajaks 5.30,58. Tema võistleb U16 vanuserühmas. Timmo Kaasik oli U14 grupis üheksas 400 meetri jooksus ja Kert-Kristjan Peet üheteistkümnes kuulitõukes. Keiro Ristikivi aga sama vanade poiste hulgas 10. koha omanik 100 meeti jooksus, ajaga 14,67. Veel hüppas ta kõrgushüppes ennast üheteistkümnendaks, tulemuseks 1.35.

Kaks neiut, kes Läänemaa KJK esindasid, võistlesid heidetes. Maria Reks kordas odaviskes oma Eesti noorte meistrivõistluste kohta. Sellel korral andis 11.koha tulemus 29.37. Oda raskuseks on neidude U18 vanuserühmas 500 grammi. Eliise Kolotšev oli 13 kuulitõukes ja 14 kettaheites. Kettaheites tegi ta 0,75 kettaga tulemuseks 24.83.
Noored kergejõustiklased võistlevad eeloleval nädalavahetusel Virtsus ja Võrus.
Virtsus toimub I Merepäeva Maanteejooks ja Võrus astuvad Bali maavõistlusel võistlustulle Emma-Kathrina Hein ja Maily Märss.

Läänemaa KJK selle võistlsue parim Kevin Leemets treener Jaanus Getreuga. Foto: Maria Reks