11

Läänemaa kõigi aegade suurim investeering tuleb Ristile

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Urmas Lauri

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

esti Energia plaan ehitada Lakenõmme laande, Palivere, Risti, Keedika ja Piirsalunelinurka, 30 generaatoriga tuulepark, võib siiakanti tuua kõigi aegade suurima investeeringu.

Ühtlasi oleks tegu suuruselt teise Eesti tuulepargiga.Eesti Energia tütarfirma EnefitGreeni juhatuse liige Innar Kaasik ütles, et ühe megavatise võimsusega tuuliku püstitamine maksab umbes 1,1-1,2 miljonit eurot. Risti Lakenõmme metsatuuleparki tuleb 30 generaatorit, igaüks 4-megavatise võimsusega, seega investeering üle 130 miljoni euro.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Positiiv
Positiiv

Ei tea kes ja kus ütles : planeeedile Maa oleks kõige parem kui inimest siin poleks küll oleks ilus:-)

vallaelanik
vallaelanik

Ja mis ilus eesti keel, nii Lääne-Elule omane:

esti Energia plaan ehitada Lakenõmme laande, Palivere, Risti, Keedika ja Piirsalunelinurka, 30 generaatoriga tuulepark, võib siiakanti tuua kõigi aegade suurima investeeringu.

Koolmeister
Koolmeister

Lääne Elu ajakirjanike keskmine koolitus on kaks aastat külakoolis vaheajalkäimist.

pudrujakapsad
pudrujakapsad

Hmm, ühe tuuliku püstitamine maksab 1,1 – 1,2 milj, 30 tuulikut 130 milj!? Kuhu kaob vahelt 95 milj?

Maakas
Maakas

1megavatise hind on selline, aga paigaldada tahetakse 4megavatised. Sealt siis see vahe.

arvaja
arvaja

Loe artiklit veel kord.1 megavatise püstitamine maksab 1,1-1,2 mln.Püstitatakse 30-4 megavatist tuulikut.

Ventilaator
Ventilaator

Ülejäänud Riigikogulaste ja ülejäänud muidusööjste tasku. Riigil neid hordide viisi ametis.

Martin
Martin

Numbriliselt võib investeering ju suur olla aga kasu Läänemaaale on sellest ümmargune null.

Sass S
Sass S

Aga teed , platsid , materjal – päris suured rahad ja palju tööd .

Enriko
Enriko
Leian, et mets on eluskooslus, mitte lihtsalt puudega kaetud ‘kasutuseta seisev’ maaala. Mõjub võõristust tekitavalt, et paar-kolm inimest kuskilt kaugelt on otsustanud muuta ehtsa laane hiiglaslikuks tehnopargiks 30-e Tallinna teletorni-laadse monstrumiga, mille toodangut on vaja eelkõige raha börsil keerutamiseks, sest turvalist elektriga varustatust tuulikud ju ei taga. Kui mõnekümne aasta pärast võetakse nt. paratamatusele viidates kasutusele väikesed tuumaelektrijaamad, kes taastaks laane algupärase seisukorra? Mitte keegi, sest ‘selle eest ju ei maksta’. Maastikku risustavad apokalüptilised tuulikud või nende tulevased jäänused (nt. 100 a. pärast) jäävadki Maad risustama tuhamägede analoogina Ida-Virumaal. Ehitatagugi oma kvoodituulikud sinna, niigi laastatud põlevkivimaastikule! Kokkuvõttes (koos kaitseväe radarite… Loe rohkem »
Etteütleja
Etteütleja

Õige! Enriko. Ehitagu tuulikud ja radarid ühte kohta. Küll nad seal ära harjuvad ja koostööd hakavad tegema. Rahvas saab Eesti Enerkiast ja Kaitseväest puhata!

wpDiscuz