17

Linnuse uues muuseumis seisavad aukohal raidkivid ja relvad

Kaire Reiljan

Kaire Reiljan

kaire@le.ee

Haapsalu linnusemuuseum. Foto: Urmas Lauri

Enam kui viis aastat ettevalmistusi päädis sellega, et Haapsalu piiskopilinnuse uuenenud kuues muuseum avas reede hommikul külastajatele uksed.

Neljapäeva keskpäeval, kui linnuse piduliku avamiseniolid jäänud loetud tunnid, ei paistnud muuseum veel seda nägu, et kohe-kohe on avamine –tööriistad näpus asjatasid mehed nii terrassidel kui ka muuseumiruumides ja panid paika viimaseid detaile. Naised, harjad käes, pühkisid kutsutud külaliste ootel õues sillutist.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
1 naine
1 naine

vaatasin pilte ja silma hakkasid musta värvi trepid. Tumehall oleks sobilikum olnud, must on liialt esilekerkiv – ühesõnaga häiriv.

Agor
Agor

See pleegib varsti ära, pole hullu. Ei häiri midagi, ilus ilm ja suvi on.

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Paljude lapsepõlv möödus lossi müüride vahel.Suvel olid mitmesugused üritused või muidu müüridel ronimine ja talvel liuväli koos kelgutamisega.Kellelegi ei tulnud pähe mõtet,et torni mineku eest tuleb maksta.
Nüüd on uued ajad ja kõik käib ainult raha eest ja raha nimel.

Agor
Agor

siis oli ka pilet lossitorni pääsemiseks, mõni kopikas küll, aga pilet oli olemas ka nõuka ajal

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Oled liialt noor,et mäletada tasuta aega !

sdr
sdr

nii palju kui mina seal käisin oli ta kogu aeg lahti. isegi koolilõpu peol sai kelle lüüa

Mart
Mart

Vaegnägijal on võimatu lugeda ekspositsiooni kirja.

tiit
tiit

minule jättis küll hämari vangla mulje

uskmatu-toomas
uskmatu-toomas

Keegi ei taha aga kirjutada palju sinna sissepääs maksab ?

AVS
AVS

Selle lehekülje leidsid üles, aga linnuse kodulehte mitte kuidagi?
Täispilet 12 €, sooduspilet 7 €, perepilet 26 €, aastapilet 35 €.

tsiviilokupant
tsiviilokupant

Ebareaalne. Saksa Muuseumi (Deutsches Museum) – maailma suurima tehnoloogia ja teaduse muuseumi täispilet maksab antud hetkel 14 EUR! Veetsin seal terve päeva ja nägin ainult ~30% ekspositsioonist. Siin küsitakse seinaauku pandud piiskopi mütsikese eest 12 EUR…

Hea okkupant
Hea okkupant

Helsingis Sota Museum – 2 evro

linna alam
linna alam

No mis seal sellise ühekordse piletihinna eest siis nii vägevat näha on? Aastapilet on ikka suur naljamäng, oleks nagu tegu sarjafilmiga, mille järgnevat osa oodata. Piletihind 12 eurot ei ole küll motivatsioon relvaekspositsiooni uudistamiseks , kui sarnaseid ka Pärnus, Kuressaares, Tallinnas, Rakveres ja mujalgi. Kahtlen, kas see ettevõtluse arendamise äriplaan toimima ka hakkab ja 60 tuhat külastajat igal aastal saab samuti olema nagu linnapea lubas. Aga elame-näeme…

Selgitust
Selgitust

Lihtsalt huvi pärast küsin, et kas käite igas muuseumis vaid korra aastas? Või millise Eesti muuseumi aastapileti oleksite valmis soetama kui Haapsalu oma juba ilma sinna sisse astumata alaväärseks tembeldate. Mina ei planeeri ka aastapiletit osta aga arvan, et ühe vaatmisega mulle küll meelde ei jää kõik. Tõsi, ma pole ka kõige parema mäluga detailide ja seoste loomisel.

kodanik
kodanik

Oled sa käinud näiteks Narva ja Rakvere linnuses? Käisin just nendes ja võin öelda, et ekspositsioonid olid muljet avaldavad, oli ka hulgi erinevaid tegevusi ning neisse läheks ka tulevikus ja mitte üks kord. Mis veel oluline – piletihinnadki neis mõlemas odavamad.

Agor
Agor

mis siin keeruliset on ma ei saa aru!? Turistidele on see mõeldud ju, kes rikkamatest põhjamaadest siin suviti puhkavad. Ja neid on piisavalt palju. Sinule kohalik linnakodanik pole see ette nähtud, tead kohalikku ajalugu niigi ju. Peavad ju kuidagi renoveerimisrahad tagasi teenima, investeering vist ikkagi mingisugune

kas tõesti
kas tõesti

Kas sa tahad nüüd öelda, et Haapsalus on nüüd midagi seesugust, et turistide hordid hakkavad nüüd siin käima, neli korda rohkem, nagu lubavad linnapea ja muuseumi juht

wpDiscuz