0

TS Laevad vedas mullu rekordilised 2,3 miljonit reisijat

Avatar

BNS

Leiger Virtsu sadamas. Foto: Urmas Lauri
Eesti suursaarte ja mandri vahelist parvlaevaliiklust opereeriv riigifirma TS Laevad vedas lõppenud aastal rekordilised 2,3 miljonit reisijat.

Seejuures kavas reisijate arv mullu võrreldes 2017. aastaga 3 protsenti. Veetud sõidukite arv kasvas aastaga aga 4 protsenti 999 000 sõidukini, teatas ettevõte.

TS Laevade juhatuse esimehe Jaak Kaabeli sõnul oli lõppenud aasta ettevõttele taaskord töökas ja edukas. “Läbi aegade suurim reisijate arv Eesti kahe suurima parvlaevaliini peale kokku näitab, et lõppenud aastaga võime rahule jääda,” märkis ta.

Virtsu-Kuivastu liinil veeti 2018. aastal kokku 1,7 miljonit reisijat ehk 3 protsenti rohkem kui aasta varem ning veeti 735 000 sõidukit ehk 4 protsenti rohkem kui tunamullu.

Rohuküla-Heltermaa liinil kasvas reisijate arv 4 protsenti 597 000 inimeseni ning sõidukite arv koguni 7 protsenti 263 000 sõidukini.

2019. aastaks prognoosib ettevõte nii reisijate kui ka sõidukite arvu kasvamist samaväärsel tasemel lõppenud aastaga.

TS Laevade emafirma on börsil noteeritud Tallinna Sadam, mille enamusosalus kuulub riigile.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz