9

Lääneranna vald tahab tuuleparke maksustada

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Lääne-Eesti tuuline rannik sobib hästi elektritootmiseks. Vaade Virtsust põhja poole jäävale Esivere tuugenipargile. Urmas Lauri

Lääne-Eesti tuuline rannik sobib hästi elektritootmiseks. Vaade Virtsust põhja poole jäävale Esivere tuugenipargile. Urmas LauriLääneranna vallavolikogu liikme Rait Maruste algatusel on ettevalmistamisel pöördumine riigikogule ja valitsusele – eesmärgiga saada õigus kehtestada vallas uusi kohalikke makse.

„See ei tähenda, et me hakkame seda kohe tegema. Me tahame õigust seda teha. Pigem on see appikarje. Kui vait olla, siis arvatakse, et kõik on korras,” ütles Maruste Lääne Elule.

Kohalikul omavalitsusel on ka praegu õigus kehtestada makse, kuid neist laekuv tulu on marginaalne. Kehtestatud on neid 27 linnas ja vallas, Eestis on kokku 79 kohalikku omavalitsust. Kuuest võimalikust maksust on kehtestatud kolm – parkimis-, reklaami- ning teede ja tänavate sulgemise maksu.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Tundub,
Tundub,

et hell teema.

Pensionär
Pensionär

Loomulikult tuleks maksustada, mina tarbijana pean maksma peale sunnitud rohelise energia kasutamise eest lisatasu, kuigi ma pole selle kasutamiseks soovi avaldanud.

läänlane
läänlane

Visuaalse reostuse eest tulebki maksta.

Kirk
Kirk

mina kastan oma aias kogutud vihmaveega taimi, aga aktsiisi selle pealt maksma ei pea. Kas pole kummaline, et selline asi tasuta kätte tuleb?

Arvos
Arvos

Koomikud. Peaks minema sinna küsima autole tekitatud kahju eest kohalikel kruusateedel sõitmisel. Ega raha ei olekski oluline aga see oleks appikarje, et olgu asfalt olla.

Nimi (kohustuslik)
Nimi (kohustuslik)

Täielik lollus, toodetakse taastuvenergia abil elektrit mis on niiöelda roheline energia mis ei kahjusta keskkonda ja siis tuleb idee sellist tegevust maksustada. Minge maksustage puidu või mõne muu jamaga kütjaid. Jalgratturitele peaks ka maksu peale panema liiga vähese saaste tekitamise eest.

Kodanik
Kodanik

Ma toodaks ka midagi ja ei maksaks kellelegi makse. Nii need asjad ei käi. Mis kasu vald sellest saab et need tuulikud nende maa peal on?

see on kapitalism
see on kapitalism

kui tuulik on valla maa peal, siis saab vald sellest renditulu või hoonestusõiguse tasu. kui tuulik on eraomaniku maa peal, siis ei saa vald sellest mitte midagi.
nii käivad asjad!

2. kodanik
2. kodanik

Mõnikord on abiks, kui artikkel läbi lugeda ja kaasa mõelda.

wpDiscuz