19

Haapsalu Linnamajanduse juht pidi lahkuma, sest varjas dokumente

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Jaanus Karilaid. Foto: Arvo Tarmula

Haapsalu Linnamajanduse nõukogu liige Jaanus Karilaid rõhutas, et ilma koostöö ja usalduseta pole ka meeskonda, kellega koos saab linna tulemuslikult juhtida. Foto Arvo Tarmula

Haapsalu Linnamajanduse ASi nüüd juba endine juhataja Urmas Koppe kaotas oma töö usalduse kaotuse tõttu.

Haapsalu Linnamajanduse nõukogu liige Lauri Väli kinnitas Lääne Elule, et kohaliku poliitikaga pole Koppe vabastamisel ettevõtte juhi kohalt mingit seost. „Põhjus ei olnud kindlasti poliitiline. Minu jaoks läks punane joon sealt, kui ta hakkas nõukogu eest dokumente varjama,” ütles Väli.

Haapsalu linnapea Urmas Suklese sõnul tuli Koppe personaalküsimus päevakorda pärast seda, kui selgus, et riigihangete registris ei ole ühtegi Haapsalu Linnamajanduse ASi hanget. „Ma palusin nõukogul kontrollida, mis nende hangetega on,” selgitas Sukles.

Selgus, et Linnamajanduses kehtestatud hankekorda otseselt rikutud pole, kuid asjaajamine polnud ei linnavalitsuse ega ka ettevõtte nõukogu kahe liikme jaoks piisavalt läbipaistev.

„Nõukogu liikmed ja mina kui üldkoosoleku esindaja tahtsime näha kõigi suuremate hangete dokumente,” rääkis Sukles.

Kõiki dokumente küsijad ei saanud.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
mõte
mõte

töö kaotamine võib olla poliitika, aga hangete ja pakkumiste kohandamise teema seda kindlasti ei ole, võiks kaevata veel sügavamale

pähklipureja
pähklipureja

Kättemaks on magus. Olete unustanud-tuletage meelde, kes viskas 8 oravapoega pesast välja.

Valdo
Valdo

Piinlik lugeda kuidas otsitakse tublile juhile sùùdistusi et tast lahti saada. Te alatud vòikste kòigepealt endale teha selgeks uue kortetiomandi seaduse.

Pook
Pook

Tead kuidas meil äri tehakse. Tuleb mõni hange või tellimus, kus näiliselt ka konkurss korraldatakse. Samas on üks pakkuja ka oma klemm, kes lõpuks niikuinii need hanked endale saab. Näiteks maja katuse vahetus maksab 15 tuhat. Lepid klemmiga kokku, et saad hanke endale ja klemm pistab sulle 2 tuhat sulas tagataskusse.

igatpidi
igatpidi

häda;liputad -pahasti, varjad, jälle pahasti

Mitte Haapsalu KÜ juhatuse liige
Mitte Haapsalu KÜ juhatuse liige
Karilaid ja Sukles arvavad tõesti, et lugejad on kõik lollid. Ei tasu ikka oma latti nii madalale lasta ja sihukest iba ajada. Korteriühistu (KÜ) on eraõiguslik juriidiline isik, mille liikmeteks on korteriomanikud. KÜ-s korraldatavate hangete kord ja teenusepakkuja valimine on ühistu enda korraldada. Kui KÜ ei soovi ise tegeleda kortermaja ja selle kinnistu haldamisega, siis ostab ta vastava teenuse teenusepakkujalt. Antud juhul on teenusepakkujaks kohalikule omavalitsusele kuuluv äriühing. Kui KÜ otsustab tellida nt. remonditöid ja ühistus on lepitud kokku, et võetakse nt. 3 pakkumist, vaadatakse ja analüüsitakse pakkumuste hindu, pakkumuste sisu ja pakkuja usaldusväärsust, siis väljavalitu ei pruugi olla kõige… Loe rohkem »
nii on
nii on

Aga antud juhul näete see jutt ei kehti. Jaanus ja Urmas arvavad teisiti, siis nii peab olema õige.

Velirand
Velirand

Seda et, dokumente küsis näha sama ettevõtte nõukogu, mitte Haapsalu linn.
Ma pole veel enne kuulnud, et ettevõtte nõukogu loetakse kolmandaks isikuks.

kratile
kratile

KÜ-d tulid alles sellest aastast kohustuslikuks. Enne olid ühisused ja keegi korterimanikega nõu ei pidanud. Üldkoosolekul kord aastas kuuled ainult nipsakaid vastuseid, kui julged midagi küsida.

Pook
Pook

Juhatuse liikmed oleks pidanud suuremate hangete dokumente küsima uimase käest.

Linnavalitsuset
Linnavalitsuset

Väga keskerakondlik lähenemind, kõik on pahad, aga ise olen tubli ja tark, küll mingi aeg hakkame ka kesikute jamadest kuulma. Samadel põhjustel võiks volikogu ka Suklesega töösuhte lõpetada.

usaldustelefon
usaldustelefon

Järgmine kord, kallid juhatuse liikmed, helistage usaldustelefonile ja küsige nõu spetsialistilt.

Keelatalubada
Keelatalubada

Sinna tänna jutt Vikmanilt.

Kodanik
Kodanik

Kummaline või siis imelik suhtumine nõukogu esimehe poolt

Kratt
Kratt

Väga imelik jutt Karilaiu ja Väli suust. Ma ei saa sellest aru, kui vallandamise vastu oli üks nõukogu liikmetest, kelle valitsemise alla kuulus Linnamajanduse AS. Poliitikud Karilaid ja Väli võivad rääkida ükskõik mida. Kas nad saavad põhjendada, kas Koppe oma tegudega, mida talle tagantjärele külge kleebiti, kahjustas linnavalitsuse ja Linnamajanduse AS-i mainet?

Vasja Vase tänavalt
Vasja Vase tänavalt

Ära nüüd nii hoogu ka mine, Karilaid ja Väli poliitikud ??!!!! Esimene üritab kogu aeg pildil olla ja teine teeb seda, mis peremees käsib. Tasub natuke ajaloos tagasi vaadata ja uurida, miks üldse HLM As loodi sellisel kujul. Ikka selleks , et linn saaks laenu juurde võtta ja riigihankeseadusest mööda hiilida. Pikk jutt ……

wpDiscuz