13

Uuemõisa elanikke nörritab ehituspraht ja prügi varisemisohtlikku abihoone juures

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee

Uuemõisas Sanco töökojahoone taga asub lagunev abihoone, kuhu veetakse prügi. Foto: Arvo Tarmula

Uuemõisas Sanco töökojahoone taga asub lagunev abihoone, kuhu veetakse prügi. Foto: Arvo Tarmula

Lääne Elu sekkumise tõttu saab Uuemõisas tegutsev Sanco AS Haapsalu linnavalitsuselt käsu oma territoorium prügist ja ehitusprahist puhtaks teha ning varisemisohtlik hoone lammutada.

Aprilli algul postitas Eneli Jaanoja Facebooki Haapsalu ja Läänemaa gruppi fotod prügilademest Uuemõisas Mõisa teel. Osa prügi oli tassitud pooleldi sissevarisenud katusega lagunenud hoonesse, mille ümbruses vedeles kõikvõimalikku ehitusprahti ja -jäätmeid, sealhulgas eterniiti. Viimane sisaldab ohtlikku asbesti, mille kasutamine toodete valmistamisel keelati Euroopa Liidus 1999. aastal. Kogu see kraam vedeleb mõnekümne meetri kaugusel Uuemõisa kooli krundist.

Artikli lugemiseks tellige digipakett või logige sisse!

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
aga
aga

Mis sest uuest direktorist üldse valida, kui “kõik kinni” teerull juba liigub ?

Kodanik
Kodanik

Ja see et Stokkerist üle tee kraavi äär kuni Uuemõisa bussipeatuseni rämpsu täis on ei nörrita kedagi?

teaduse nimel
teaduse nimel

kui ühe prügivedaja kinni püüate siis koheselt saata geeniuuringutele. Praegu on see tasuta ka veel. See oleks ulme läbimurre inimolendi osas. Siis saab teada, mis ja kes “sunnib” inimest raiskama liigset ressurssi, et prügi ladustada metsa aga mitte keskonnajaama!

Ka kohalik
Ka kohalik

Lisaks sellele nad teevad laste mänguväljakul suitsu.

Lea
Lea

Tegevused selles asutuses on juba ammu kontrolli alt väljunud.

mind
mind

Mind nörritab rohkem Uuemõisa Kodu mõningate elanike ettearvamatu tegutsemine. Aeg ajalt ajavad nad lapsi kooliteel taga, vahel satub mõni meie ukse taha suitsu küsima jne. Lihtasm oleks , kui Uuemõisa Kodu ümber oleks aed ja fonolukk värava ees, siis ei saaks nad ilma saatjata rändama minna ega pahandustesse sattuda.

Kohalik
Kohalik

Aed ja fonolukk…. oh seda naiivsust. Rohkem arusaamist. Kõrged aiad ja lukud on rohkem nõukaaja teema. Me ei tea keegi, millal meid ennast või kedagi meie lähedastest võivad sellised teemad puudutada. Jah, Uuemõisa Kodu kliendid võivad kedagi ehmatada, pahandada, jaa, mõned kindlad tüübid kerjavad- nuiavad suitsu, aga et keegi ajab kedagi taga??? Meenub see tohutu paanika ja allkirjade kogumine kui Uuemõisa Kodu avati; appi, mis nüüd saab! Ja mis on siis saanud, kuritegude arv on tõusnud või? Ja sealsetel tootajatel on selline koormus, et oleks ulme arvata, et alati oleks kõigil klientidel väljaspool Uuemõisa Kodu saatja…

Püüame
Püüame

Eks püüamegi neid mõista, aga kui ikka kaikaga lapsi taga aetakse,mõtled rohkem laste turvalisusele.

Ruudi
Ruudi

Mina olen ikkagi näinud kuidas lapsed neid Uuemõisa Kodu kliente narritavad, kui kodus kaigast ei anta siis saab selle lihtsalt mujalt kätte.

Plika
Plika

Jah, narrivad küll. Lapsevanemad võiks peeglisse vaadata.

Püüame
Püüame

Aga hirmu all on ka need,kes ei narri. Ei ole norm, et koolitee ja mänguväljak ei ole lapse jaoks turvalised.

Kodanik
Kodanik

Ei meeldi ka mulle see, et selle asutuse elanikud vabalt ringi jalutavad omapäi.

jah häirib
jah häirib

ja kahe kaubanduskeskuse parklas Uuemõisas inimesi tülitavad.

wpDiscuz