3

Lääneranna lipu ja vapi valimine luhtus

Kaie Ilves

Kaie Ilves

kaie@le.ee

Kotkaga lipu kavand sai nii väikese häälteenamuse, et volikogu seda ei kinnitanud. Arhiiv

„Lääneranna volikogu ei kinnitanud rahvahääletusel võitnud lipu ja vapi kavandit,” ütles Lääneranna vallavanem Mikk Pikkmets.

Rahvahääletusel oli kaks võimalikku lippu ja vappi. Pikkmetsa sõnul osales hääletusel vähe rahvast ja võitnud (kotkaga) kavand sai liiga väikese enamuse. Kokku osales üle saja inimese, kellest kolmandikule ei meeldinud kumbki hääletusele pandud kavand.

Pikkmetsa sõnul on volikogu praegu seda meelt, et ei kinnitata kumbagi kavandit.

„Ühel on kotkas, aga kotkaid meil ei ole. Teisel pole rannajoont, mis võiks olla, sest vallal on pikk rannajoon,” ütles Pikkmets.

Pikkmetsa sõnul tuleb nüüd otsustada, mida edasi teha: kas kuulutada välja uus konkurss, tellida kavand mõnelt kunstnikult või vaadata uuesti üle senise konkursi tööd (kokku laekus konkursile 54 tööd, osa ei vasta heraldika nõuetele).

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
Katrin
Katrin

Kas tõesti hakkab kõik selles uues vallas untsu minema?

Raul
Raul

Härra Pikkmets! Tegelikult ikka on teil seal kotkaid küll. Nii Matsalus kui mujal on just Lääneranna vald merikotkaste pesapaigaks. Vastavad andmed leiate internetist.

REIN
REIN

Koongas ju ei ole. Läänemaa sümbol kotkas ei ole ka sobiv Pärnumaa vallale.

wpDiscuz