0

Coop Panga konto saab nüüd avada ka internetis

Lemmi Kann

Lemmi Kann

lemmi.kann@le.ee


Coop Panga kontor Haapsalu Konsumis. Foto: Arvo Tarmula

Coop Pank käivitas täna esimese Eesti pangana klientide elektroonilise liitumise platvormi, mis võimaldab uuel kliendil avada Coop Pangas arvelduskonto ja hakata pangateenuseid kasutama ID-kaardi või Mobiil-ID-ga ilma pangakontorit külastamata.

Coop Panga juhatuse esimehe Margus Rinki sõnul pole pangavahetus olnud eraisikute jaoks kunagi varem Eestis nii lihtne ja kiire. “Täna kasutusele võetud lahendusega võtab Coop Panga kliendiks saamine aega vaid mõne minuti ning ei sõltu kellaajast ega nädalapäevast,” ütles Rink pressiteate vahendusel.

Ta selgitas, et seni on takistanud pankadel sarnast lahendust pakkuda seadusest tulenevad reeglid, mis nõudsid arvelduskonto avamisel isiku tuvastamist nö näost-näkku või videosilla vahendusel.

“Eelmise kuu lõpus kehtima hakanud seadusemuudatus leevendas pankade jaoks nõudeid residentidest eraisikute tuvastamisele: nüüdsest piisab igapäevaste pangatoimingute tegemiseks ka lihtsalt ID-kaardi või Mobiil-ID-ga tuvastamisest. Võimalus eraisikutele kiiresti ja mugavalt pangakontot avada mõjub kindlasti positiivselt ka konkurentsi suurenemisele pangandussektoris,“ ütles Rink.

Arvelduskonto avamiseks peab klient tuvastama end Coop Panga kodulehel Mobiil-ID või ID-kaardiga, täitma kliendiandmete ankeedi, valima sobiva arvelduspaketi ja lepingud digitaalselt allkirjastama. Klient saab kohe ligipääsu Coop Panga internetipangale ja mobiilipangale. Kui klient soovib pangakaarti, saadab Coop Pank selle talle nädala jooksul postiga koju.

Elektrooniliselt liitunud kliendid saavad teha makseid kokku kuni 15 000 euro ulatuses ühes kuus – internetipangas kuni 10 000 eurot ja kaardimaksetena kuni 5000 eurot. Kui klient soovib teha suuremas summas tehinguid, tuleb tal külastada mõnd Coop Panga 14-st kontorist.

Juriidiliste isikute puhul tuleb ka edaspidi arveldusarve avamiseks ja lepingu sõlmimiseks külastada pangakontorit.

Hea teada

Coop Pank on Eesti kapitalil põhinev pank, mille eesmärgiks on kasutada ära jaekaubanduse ja panganduse vahel tekkivat sünergiat ning tuua igapäevased pangateenused taas inimeste kodu lähedale.
Coop Pangal on üle Eesti 14 pangakontorit, milles pakutakse klientidele kõiki teenuseid, alates igapäevastest arveldustest kuni laenude ja liisinguteni. Lisaks avab pank Coopi kauplustes üle Eesti pangapunkte.

Coop Panga pangakaardid toimivad Coopi kauplustes (Konsum, A ja O, Maksimarket) sarnaselt Säästukaardiga ja pakuvad kasutajale esinevaid soodustusi.
Coop Panga arvelduspaketiga liitunud kliendid saavad pangakaardiga ilma lisatasuta võtta sularaha välja kõikide teiste pankade automaatidest.
Alates järgmise aasta kevadest plaanib Coop Pank hakata pakkuma klientidele sularaha väljamakseid ka kõigis Coopi kaupluste kassades üle Eesti.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
wpDiscuz