Tarbijate ühistu Läänemaa kauplustes saab tänasest teha sularahasissemakseid

Urmas Lauri

urmas.lauri@le.ee

Coopi kauplused Lääne-Eestis. Kaart: Coop Pank

Coop Pank avas täna sularaha sissemaksete teenuse 138 Coopi kaupluses.

Haapsalu tarbijate ühistu esimees Raimond Lunev ütles, et sularahasissemakseid saab teha kõikides Haapsalu tarbijate ühistu kauplustes.

Ka Lihula tarbijate ühistu poodides saab alates tänasest sularahasissemakseid teha. “Kõigis meie 14 kaupluses,” lausus ühistu esimees Arvo Miilmets. Miilmets ärgitas teenust kasutama ka kohalikke ettevõtjaid, sest lisaks eraklientidele saavad teenust kasutada ka ärikliendid.

Coop Panga juhatuse esimees Margus Rink rääkis, et kuna enamik Eesti pankade kontoreid on viimastel aastatel lõpetanud sularahaga arveldamise ja sissemakse võimalustega pangaautomaate on väljaspool suuremaid linnu vähe, siis peavad kliendid täna sularaha arvele panemiseks sõitma tihti kümneid kilomeetreid.

“Lahendame selle probleemi, sest suurendame sularaha sissemakse kohtade arvu üle Eesti enam kui kaks korda,” ütles Rink pressiteate vahendusel. Tema sõnul on sularahaga arveldamine jätkuvalt Eestis väga levinud. “Sularaha väljamakse teenust kasutatakse Coopi kaupluse kassades igakuiselt ligi 30 000 korda ehk keskmiselt 1000 korda päevas. Sularaha sissemakseid pakkudes astume järgmise sammu,” lausus Rink.

Täna avati sularaha sissemaksete teenus 138 kaupluses, sealhulgas kõigis Coopi Läänemaa kauplustes. Järk-järgult liidetakse süsteemiga rohkem kauplusi ja hiljemalt suve keskpaigaks toimib teenus enam kui 300 Coopi kaupluses üle Eesti.

Sularaha sissemakseks toimib kaupluse kassas ulatab klient sularaha müüja kätte, sisestab oma pangakaardi makseterminali ja kinnitab summa PIN-koodi sisestamisega. Müüja ulatab seejärel kliendile sissemakset kinnitava kassatšeki.

Teenust saavad kasutada ainult Coop Panga era- ja ärikliendid, sest sularaha kantakse kliendi Coop Pangas asuvale arveldusarvele. Coop Panga erakliendid saavad arvele panna kuni 1000 eurot päevas ja 2000 eurot kuus. Coop Panga ärikliendid saavad kontole kanda kuni 1000 eurot päevas ja 10 000 eurot kuus. Raha jõuab arvele hetkega ja on koheselt kasutatav. Arvele saab panna ka münte.

Coop Panga arvelduspaketiga liitunud klientidele on teenus tasuta. Teistele Coop Panga klientidele kehtib teenustasu 2 eurot +0,5 protsenti sissemakstavast summast. Teiste pankade kliendid, kes soovivad teenust kasutada, peavad avama arvelduskonto Coop Pangas ja tellima pangakaardi.

Sularaha kasutamine

  • Eesti Panga statistika kohaselt võeti tänavu märtsis Eestis sularaha välja keskmiselt 87 000 korda päevas ja maksti sisse keskmiselt 14 000 korda päevas.
  • Igas kuus tehakse Coopi kaupluste kassades ligi 30 000 sularaha väljavõtmise tehingut
    Pea pooled Coopi kaupluse ostudest tehakse sularahas, sularahatehingute osakaal on suurem väikestes asulates.
  • Eesti pankadel on kokku 45 sularahaga arveldavat pangakontorit ja 211 sularaha sissemaksete automaati, millele lisanduvad enam kui 300 Coopi kauplust suurendavad sissemakse võimalusi üle 2 korra. Eelkõige suureneb sissemakse võimaluste arv väljaspool suuri linnasid.
Kommenteeri
Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt ja nende sisu ei ole muudetud. Seega ei pruugi kommentaariumis tehtud avaldused ühtida toimetuse seisukohtadega. Lääne Elul on õigus ebasobilikud kommentaarid kustutada.
Teavita mind
0 Kommentaari
Inline Feedbacks
View all comments