13

Nõva vallavanem lahkub ametist

Andrus Karnau

Andrus Karnau

andrus.karnau@le.ee

Deiw Rahumägi kohtuprotsess. urmas lauri

Deiw Rahumägi. Foto: Urmas Lauri

Kolmapäeval kriminaalkuriteos lõplikult süüdi jäänud Nõva vallavanem Deiw Rahumägi kinnitas BNS-ile, et lahkub ametist.

Rahumägi süüdimõistmine ametiauto kuritarvitamises ja vallale rahalise kahju tekitamises sai lõplikult selgeks, kui riigikohus ei võtnud kolmapäeval tema kaitsja kassatsioonkaebust menetlusse. Viimati tuli kaasuses lahend tänavu veebruaris, kui Tallinna ringkonnakohtu kriminaalkolleegium rahuldas osaliselt Lääne ringkonnaprokuratuuri eriasjade prokurör Küllike Kase apellatsiooni Rahumägi kohtuasjas ja mõistis ta süüdi ametialases võltsimises ja võltsitud dokumendi kasutamises. Selle eest karistas ringkonnakohus teda rahalise karistusega 150 päevamäära ehk 7569 euro ulatuses.

Eelmises kohtuastmes käsitles Pärnu maakohus ametiisiku poolt dokumendi võltsimist ja teadvalt võltsitud dokumendi kasutamist väärteona ning seega mõistis vallajuhi õigeks. Prokurör oli eelnevalt nõudnud Rahumägile rahalist karistust 250 päevamäära ehk 12 650 euro ulatuses. Kaitsja leidis, et süüdistus on põhjendamatu kõikide süüteokoosseisude järgi.

Ringkonnakohtu otsuse peale esitas Rahumägi kaitsja kassatsioonkaebuse riigikohtusse. Süüdistuse järgi kandis Deiw Rahumägi 2014. aastal oma ametiauto sõidupäevikuisse valeandmeid auto kasutamise ja läbitud vahemaade pikkuse kohta ning esitas need andmed vallavalitsuse raamatupidajale. Peale selle võttis Rahumägi valla kütusekaardiga bensiini, millega tekitas vallale rohkem kui 800 eurot kahju. Kahju on praeguseks vallale hüvitatud.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
taadu
taadu

hea küll Deivist saime lahti aga kes tuleb nüüd ette otsa

margus ollema
margus ollema

küll “tööõnnetuse” spetsialist korraldab uue tööõnnetuse

Naaber
Naaber

Kuulge nõvakad, kas ta läks koos kodulehega, see ei toimi enam hommikust saati.

nii on
nii on

Nõva valla koduleht on maas juba eilsest õhtust kui nüüd täpsem olla.

Jälle
Jälle

Uued väljakutsed ootavad!

Lihula+Linnapea
Lihula+Linnapea

Kahju Nõva vallast…väga tore rahwas elab seal…

...
...

See on suur löök vallale. Deiw tegi seal palju.

pätt jääb pättiks
pätt jääb pättiks

jussi

?
?

Deiw tõesti tegi palju – kahju. Nii otseselt (sõidupäevikud on vaid pisitilluke patt) kui kaudselt: moraalset ning reputatsioonikahju.MIllal on ta viimane tööpäev? Tuleks midagi lahti korkida, pauguga…

pätt+jääb+pättiks
pätt+jääb+pättiks

keilas purjus päi sõit see ei ole väike asi

eks ta ole
eks ta ole

mhm, tegi ja toimetas kogu aeg, aga paraku oli tema tegemistest vallale rohkem kahju kui kasu 🙂

juss
juss

See ei õigusta vargust!

kohalik
kohalik

jumal tänatud, head teed tal minna !

wpDiscuz