13

Lääne, Hiiu ja Harju maavanem: raudtee peab viima Rohukülani

Riina Tobias

Riina Tobias

riina.tobias@gmail.com

Harju ja Lääne maavanemad märkisid aprilli alguses majandusministrile saadetud kirjas, et elektrirongiga peaks saama mitte ainult Haapsallu, vaid ka Rohuküla sadamasse, kirjutab Hiiu Leht. Hiiu maavanem ütles, et nõustub kolleegide arvamusega, vahendab BNS.

Samas kirjas esitasid kaks mandrimaakondade juhti teisigi ettepanekuid regionaalse rongiliikluse korraldamise kohta peamiselt Harjumaal, aga ka kohese toetusevajaduse kohta raudtee ehituseks Riisipere–Turba lõigul.

“Soovime käivitada Haapsalu raudtee taastamise projekti, mille esimene etapp oleks Riisipere–Turba lõigu taastamine. Maavalitsused on alustanud ettevalmistavaid tegevusi Riispere–Haapsalu–Rohuküla raudteetrassi koridori riigi reservi jätmiseks,” kirjutasid maavanemad Ülle Rajasalu ja Neeme Suur majandus- ja kommunikatsiooniministrile. Hiiu maavanem Riho Rahuoja märkis kahe kolleegi kirja kommenteerides, et on olnud raudtee Rohukülani rajamise initsiatiivgrupi toetajaliige algusest peale.

“Hiiumaa jaoks võiks rongiühendus Rohuküla–Tallinn olla järgmine suur arenguhüpe peale uusi parvlaevu,” ütles Rahuoja Hiiu Lehele.

NB! Kommentaarid on avaldatud lugejate poolt. Kommentaare ei toimetata. Nende sisu ei pruugi ühtida toimetuse seisukohtadega. Kui märkad sobimatut postitust, teavita sellest moderaatoreid, vajutades lipukese ikooni.

Kommenteeri

avatar
harramees
harramees

Raundtee riisipere-turba algavab ehitus 2018 aastalt!!!

harramees
harramees

Raundtee riisipere-turba tuleb raundtee ehitus selles aastalt !!!

Leenu
Leenu

Sellise uudise tootmine on inimeste mõnitamine. Maavanemad kirjutavad kirju, no tõepoolest, see on küll nüüd kindel märk, et raudteed hakatakse taastama! Varsti loeme siitsamast Suklese lubadusi antud teemal. Lõpetage see inimeste lollitamine, kõik need nunnud teemaarendused stiilis- oh kuidas me hakkame läpakas põlvedel Tallinna vuhisema- seda ei juhtu!!! Parem hoitagu see kergliiklustee vanal raudteetammil korras, vaat see oleks tõsiseltvõetav valimislubadus.

tyhikargajate
tyhikargajate

viimased õhumüümised enne kinga saamist

Arnold
Arnold

Naivistid ! Kas tõesti usute, et raudteeühendus taastatakse ?

Ristilt...
Ristilt...

Miks läänlased ei mõista et, paljudele Harjumaal töölkäijatele on see majanduslik kokkuhoid . Sõidetakse ikka üksi,heal juhul kahe-kolmekesi. Meil on palju arvutialal kontoris töötajaid, tööd saab alustada juba rongis. Tallinnas on parkimiskohad tasulised kui sa just äärelinna tööstuspargis ei tööta.

jopakolla
jopakolla

tööd saad teha ka kodus, pole vaja päälinnas kohvi joomas käia

Herbert+ving
Herbert+ving

Ja läbi vormsi!

Kübe
Kübe

Hullos tuleb nõudepeatus. Nali naljaks. Koomiline on see, et rahvast lollitatakse juba selle teemaga pikemat aega. Raudtee on aktuaalne alati enne valimisi. Kui mõni ametnik ennast upitada tahab siis võtab selle raudteelaulu üles. Nimekiri on pikk : Suur, Luik, Karilaid jne……Aga seda raudteed ei ole ega tule. Kogu aur läheb Rail Baltica peale…raha ka. Aus oleks see teema lukku panna ja olulistemate teemadega tegeleda (päästeteenistus, arstiabi jne).

Mart
Mart

Neile kolmele, keda sa nimetaid (ja paljudele teistele) ongi kasulik, kui raudteed ei tule. Millest nad siis enne valimisi räägiksid, kui raudtee järsku valmis saab.

Kübe
Kübe

Miks nii tagasihoilikult? Ikka Kärdlani raudtee välja ehitada!!!!!

Tobujuss
Tobujuss

Likvideeritavad maaj.bud teevad õhulosse . No sööge või mulda , seda raudteed ei tule !

Arvos
Arvos

Ning seda teab enda arvates üks tobu?

wpDiscuz